Orkiestra Dęta OSP Węgry

Przejdź do treści


Witamy na stronach Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach. Orkiestra działa od 1978 roku a funkcję kapelmistrza obecnie pełni pan Andrzej Bojarski.
2014-12-19: Wigilia Orkiestry

I znów minął kolejny rok w naszej Orkiestrze, który możemy zaliczyć do udanych. Braliśmy udział tylko w jednym przeglądzie, ale byliśmy na podium, za co serdecznie dziękujemy wszystkim naszym muzykom i naturalnie Kapelmistrzowi! Po krótkim koncercie pasterałkowym muzycy naszej orkiestry zasiadli do zastawionego stołu, gdzie wzajemnie składali sobie życzenia. Wśród zaproszonych gości był również Wójt Gminy Turawa - Waldemar Kampa.

foto by @ndi
więcej zdjęć
| wideo

2014-09-12: Koncert z okazji XIV Opolskich Osób Niepełnosprawnych

Nasza Orkiestra Dęta daje jak co roku koncert z okazji XIV Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, który odbywa się w dniach 11-12 września na placu Wolności w Opolu

2014-09-06: Przegląd zespołów artystycznych Gminy Turawa

Koncert na corocznym przeglądzie zespołów artystycznych Gminy Turawa organizowanym podczas Dożynek Gminnych Węgry 2014

2014-07-27: Drevohostice 2014

W niedzielę 27 lipca 2014 r. nasza Orkiestra Dęta została zaproszona na coroczną paradę orkiestr dętych w partnerskiej miejscowości Drevohostice w Czechach. Razem z innymi czeskimi orkiestrami brała ona udział w przemarszu a następnie dała ponad godzinny koncert za który została nagrodzona gorącymi brawami publiczności!

zdjęcia  Dawid K.
więcej zdjęć

2014-06-15: II Miejsce w przeglądzie Orkiestr w Lichynii

Nasza Orkiestra Dęta zajmuje II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej w Lichynii. Gratulujemy!!!

video na YouTube

17.05.2014: Dzień strażaka

Już w sobotę 17 maja, przemarsz ulicami Węgier oraz o godz. 16:00 uroczysta msza św. w intencji strażaków. Zapraszamy!

26.01.2014: Koncert kolędowy w Katerze Opolskiej

W niedzielę 26 stycznia 2014 r. nasza Orkiestra Dęta wraz z orkiestrą reprezentacyjną Wojsk Lądowych w Wrocławiu dała koncert kolęd w Katedrze Opolskiej.

zdjęcia | wideo


20.12.2013: Wigilia Orkiestry

W piątek 20 grudnia o godz. 19.00 rozpoczęła się uroczysta, coroczna wigilia w naszej Orkiestrze. Wśród gości nie zabrakło Wójta Gminy Turawa - Waldemara Kampy, oraz członków zarządu straży pożarnej w Węgrach. Zapraszamy do zwiedzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

zdjęcia | wideo

16.06.2013: Nasza Orkiestra zajmuje II Miejsce !!

Nasza Orkiestra Dęta OSP Węgry zdobyła II miejsce w  Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej w Lichynii, do konkursu przystąpił około 16 orkiestr z całego województwa! Zobacz wideo z przeglądu na YouTube

17.02.2013: Zmarł Jan Baron

17 lutego 2013 r. z grona naszej orkiestry odszedł Jan Baron, kapelmistrz naszej orkiestry w latach 1988-1993,  człowiek który trzymał naszą orkiestrę "w szponach" i kształcił nowe pokolenie "Węgierskich muzyków". To on w latach 80/90 podjął się edukacji muzycznej młodzieży węgierskiej i zapoczątkował łańcuszek muzyczny, który po kilkunastu latach przeradza się w otwarcie w Węgrach filii Ogniska Muzycznego w Ozimku, w której do dziś kształci się muzycznie nasza młodzież. To dzięki niemu mamy dziś w Węgrach tylu muzyków a nasza orkiestra dęta cieszy się nadal swoją świetnością. Pokój jego duszy...

Wigilia w Orkiestrze

W piątek 14 grudnia 2012r. w godzinach próby, nasza Orkiestra miała swoją wigilię. Jak co roku Orkiestra zagrała kilka pieśni Bożonarodzeniowych a następnie wszyscy razem zasiedli do wspólnego stołu. Kapelmistrz Orkiestry Pan Andrzej Bojarski podziękował wszystkim za kolejny bardzo dobry rok, bo to przecież w tym roku nasza orkiestra znalazła się po raz kolejny na podium, oraz złożył Bożonarodzeniowe Życzenia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Wójta Gminy Turawa, Pana Waldemara Kampy. Przypomnijmy że patronatem orkiestry oraz organizatorem Wigilii jest nasza jednostka OSP Węgry.

Zobacz zdjęcia z wigilii
posłuchaj na YouTube

II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr - Lichynia 2012

Nasza Orkiestra zajęła II miejsce w przeglądzie orkiestr organizowanych przez Mniejszość Niemiecką w Lichynii. W przeglądzie brało udział 14 orkiestr.

Wróć do spisu treści