Kościół dziś - Parafia Węgry-Osowiec

Parafia pw. św. Józefa Robotnika
w Osowcu - Węgrach
Parafia pw. św. Józefa Robotnika
w Osowcu - Węgrach
Parafia pw. św. Józefa Robotnika Osowiec-Węgry
Parafia pw. św. Józefa Robotnika Osowiec-Węgry
Przejdź do treści
Od 11 III 1925r. kuracja. Nowoczesny kościół murowany zbudowano w latach 1930-1939. Konsekrował go Kardynał A. Bertram w 1939r. Księgi metrykalne od 1923r. W latach 1986-2011 naszym proboszczem jest ks. Franciszek Lerch. Od 24 sierpnia 2011 roku proboszczem zostaje ks. Tadeusz Muc.
Kościół pw. św. Józefa Robotnika w Węgrach położony jest w pięknej dolinie rzeki Mała Panew.  Wejście główne do kościoła zdobi zielony żywopłot.
Prezbiterium ozdobione jest ogromnym wizerunkiem Pana Jezusa na krzyżu. Po przeciwnej zdronie widzimy chór wraz z organami kościelnymi.
Po prawej stronie od Prezbiterium widzimy chrzcielnicę a pod chórem znajduje się konfesjonał.  
Na ścianach bocznych  mamy  figury  św. Floriana oraz św. Jadwigi. Widzimy również sztandar ku czci św. Anny oraz św. Józefa (2-stronny)
W bocznych nawach znajdują się figury Pana Jezusa oraz Maryi.
Patrząc w kierunku prezbiterium zauważamy drewnianą rzeźbę  św. Józefa Robotnika (po lewej stronie) upamiętniającą milenium roku 2000, po prawej stronie drewniane rzeźby 7 sakramentów świętych.
Tuż obok kościoła zbudowana jest salka parafialna a za kościołem stoi kaplica pogrzebowa. Przy wjeździe do kościoła z prawej strony możemy zauważyć Krzyż Misyjny.


W nawach bocznych znajdują się witraże świętych.
Kościół Parafialny pw. św. Józefa Robotnika
46-023  Węgry ul. Opolska 6
tel. 77 4212 484
Nasz kanał wideo
Copyright 1999-2019 by @ndi
Wróć do spisu treści