Informacje o miejscowości - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Informacje o miejscowości

Witamy serdecznie na oficjalniej stronie miejscowości Węgry znajdującej się na Śląsku Opolskim w południowozachodniej Polsce w województwie opolskim na terenie gminy Turawa.
Węgry to przepiękna wioska położona w odległości około 5 km od jeziora Turawskiego oraz mniejszego Jeziorka Srebrnego. Przez wieś płynie rzeka Mała Panew z dobrodziejstwa której korzystają wędkarze i turyści przez spływy kajakowe.
Pierwsza wzmianka o wsi Wangri pochodzi z 17.11.1295 r. Przez wiele stuleci Węgry były w posiadaniu książęcym. W roku 1995 Węgry obchodziły 700-lecie swego istnienia, pamiątką jest kamienny pomnik przed remizą strażacką. Sołectwo jest uczestnikiem Programu Odnowy Wsi od 2003 roku.

Na stronie zebraliśmy dla Państwa informacje na temat naszej miejscowości, życia jej mieszkańców, kulturze i organizacjach działających na jej terenie.
Nasz serwis jest i będzie nadal rozbudowywany, dlatego też zachęcamy wszystkich naszych mieszkańców do jego wspólnego tworzenia poprzez zgłaszanie swoich propozycji na nasz internetowy adres e-mail: wegrywies(at)gmail.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Bardzo dziękujemy za Państwa zainteresowanie naszą miejscowością i życzymy abyście znaleźli w naszym serwisie to czego szukacie i oczekujecie.



Sołtys: Róża Wieczorek
Populacja: ok. 1020mieszkańców
Kod pocztowy: 46-023 poczta Osowiec
Tablice rejestracyjne: OPO
Powierzchnia: 660.35 ha


Wykaz ulic Węgier:
ul. Kolanowska
ul. Kotorska
ul. Młyńska
ul. 700-lecia
ul. Nowa
ul. Opolska
Osiedle
ul. Pustkowska
ul. Szkolna
ul. Średnia
ul. Milenijna
ul. Leśna
ul. Pogodna
ul. Spokojna
ul. Słoneczna

Członkowie Rady Sołeckiej 2019-2022:
Rafał Fikus
Lidia Fronia
Piotr Fronia
Rajmund Jonczyk
Waldemar Kampa
Michał Morawiec
Helena Pawleta

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści