Wydarzenia 2019 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2019

Wydarzenia
13.12.2019: Mikołaj DFK
Jak co roku, zarząd DFK zorganizował spotkanie z św. Mikołajem dla dzieci członków DFK w Węgrach.
01.12.2019: Kiermasz Świąteczny
Po kilkuletniej przerwie udało się znów zorganizować kiermasz świąteczny przy współpracy z Gminą Turawa, Szkołą Podstawową w Węgrach, OSP Węgry oraz Panią Sołtys. Można było zakupić stroiki świąteczne, pierniki, miód oraz napić się grzanego wina. Na sali odbywały się pokazy przygotowane przez dzieci. Wystąpiły m.in. dzieci z przedszkola w Węgrach, uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach, Orkiestra Dęta OSP Węgry, pokaz sztuki walki capoeira i wiele innych. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na Szkołę oraz Przedszkole w Węgrach.
09.11.2019: Św. Marcin ulicami Węgier
W tym roku obchodziliśmy wspomnienie świętego Marcina już w sobotę 9 listopada. Jak zawsze, po krótkim nabożeństwie udaliśmy się razem ze św. Marcinem na plac zabaw, gdzie wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani smacznymi rogalami oraz gorącą herbatą.
27.10.2019: 80 rocznica kościoła oraz zakończenie misji świętych
27 października 2019 roku w naszej parafii obchodziliśmy wielkie święto. O godzinie 10.30 odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. Franciszek Lerch, z okazji 80-tej rocznicy poświęcenia naszej świątyni, a także kończąca tygodniowe Misje święte. Po południu gościliśmy wspaniałą artystkę, panią Eleni wraz z zespołem, którzy o godzinie 15.00 zaśpiewali dla nas swoje dawne i nowe piosenki. Po koncercie licznie zgromadzeni parafianie i goście udali się do namiotów przy świątyni na kawę i ciasto. Wielkie podziękowania należą się ojcom franciszkanom za przepiękne kazania, pani Eleni za cudowny koncert, naszemu księdzu proboszczowi i wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tak pięknego dnia, który zostanie długo w pamięci.
18.10.2019: Jest szansa na budowę chodnika od ul. Kotorskiej do Przedszkola
Pan starosta Henryk Lakwa złożył wiosek do zarządu dróg powiatowych o dofinansowanie ulicy Opolskiej w Węgrach. Otrzymaliśmy dofinansowanie, które wiąże się z przebudową odcinka od ulicy Kotorskiej do Przedszkola wraz z budową chodnika.
29.09.2019: Koncert Orkiestry i Scholi
W niedzielę 29 września 2019 r. nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz ze scholą powtórzyli  koncert który wykonali w tym roku podczas Odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Bazylice na Górze Świętej Anny.
13.09.2019: Koncert na Górze Św. Anny
W piątek 13 września 2019 r. nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z chórem Marianek zagrali koncert i przewodniczyli Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Bazylice na Górze Świętej Anny. Całość była transmitowana "na żywo" za pośrednictwem serwisu facebook.
08.09.2019: Dożynki Parafialne
W niedzielę 8 września 2019 r. odbyły się coroczne dożynki parafialne, można było podziwiać koronę Węgier oraz Osowca. W tym dniu również przypadały dożynki gminne, gdzie również była prezentowana nasza korona dożynkowa. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
07.07.2019: Piotr Kielar Mistrzem
Nasz mieszkaniec - Piotr Kielar mistrzem świata w nextballu, w zawodach w Rydze na Łotwie zdobył I miejsce! Gratulacje!!
30.06.2019: Zawody Strażackie
Nasza drużyna OSP zdobyła Złoty Puchar Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w zawodach strażackich, które odbyły się w niedzielę 30 czerwca w Bierdzanach
20.06.2019: Boże Ciało - Osowiec
W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Osowca
15.05.2019: Msza święta ks. Pikosa
W dniu dzisiejszym w naszej parafii miała miejsce Msza Święta, którą odprawił pochodzący z naszej parafii ks. Józef Pikos wraz z kapłanami, którzy byli razem z nim wyświęceni w 1983 roku. Podczas Liturgii dziękowaliśmy Bogu za dar kapłaństwa jubilatów, prosiliśmy o wszelkie łaski potrzebne na drodze ich powołania oraz prosiliśmy o łaskę nieba dla tych, którzy już odeszli do wieczności. Kazanie wygłosił nasz proboszcz – ks. Tadeusz Muc. Zwrócił w nim szczególną uwagę na cechy, którymi powinien się odznaczać święty kapłan, takie jak bezwarunkowe zaufanie i powierzenie się Jezusowi czy konieczność rezygnacji ze swoich marzeń na rzecz służby powierzonej mu owczarni. Zaznaczył też fakt, że kapłan to człowiek, wobec którego reakcje społeczne mogą być całkowicie skrajne – ksiądz może być jednocześnie najbardziej kochany i najbardziej nienawidzony, jego poczynania mogą być przez jednych doceniane, a przez innych niszczone. Zachęcił również wszystkich zebranych do odkrycia swojego powołania już nie w kontekście wyboru drogi życiowej, ale tego co możemy od siebie dać światu. Pod koniec Mszy Świętej odśpiewaliśmy wspólnie dziękczynne Te Deum.
Dawid G., foto by@ndi
13.05.2019: Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej
Jak co roku 13 maja w Węgrach odbyło się nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej, krótkie nabożeństwo rozpoczęło się w naszym kościele parafialnym o godz. 17:00, następnie modląca się na różańcu procesja udała się do pomnika poległych w Węgrach, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Po zakończonej majówce, organizatorzy poczęstowali wszystkich zebranyhch swojskim ciastem o raz kawą a dla dzieci nie zabrakło soków.
@ndi
6.05.2019: Bierzmowanie
Młodzież z naszego dekanatu przyjęła w poniedziałek 6 maja z rąk księdza biskupa Pawła Stobrawy sakrament bierzmowania. W homilii biskup zwrócił się do kandydatów z prośbą, aby mimo różnych przeciwności mocno trwali przy Jezusie zmartwychwstałym. Otoczmy dziś szczególną modlitwą tych młodych ludzi, którzy od momentu przyjęcia sakramentu stali się w pełni odpowiedzialnymi za własne życie duchowe, aby "Duch Święty, którego otrzymali umocnił ich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad".
Dawid G.
4.05.2019: Dzień Strażaka
W sobotę 4 maja maja swoje święto obchodzili strażacy, po uroczystej mszy św. orszak strażaków przeszedł ulicami Węgier.
foto by Seweryn
1.05.2019: Odpust parafialny oraz majówka
Odpust parafialny w dniu wspomnienia św. Józefa Robotnika, 1 maja, suma odpustowa o godz. 11:00,  po południu majówka ku czci św. Józefa na placu zabaw w Węgrach
19-20.04.2019: Wielkanoc
Wielki Piątek i obrzędy krzyża w kościele parafialnym oraz Wielka Sobota trzeci dzień Triduum Paschalnego. Liturgia Wielkiej Soboty skupia się na poświęceniu ognia, wody chrzcielnej oraz odnowieniu przyrzeczeń sakramentu chrztu. Na jej zakończenie jest odprawiana uroczysta msza św. Wigilii Paschalnej.
02.03.2019: Zabawa karnawałowa i zabicie niedźwiedzia
W sobotę 2 marca odbyła się w sali OSP Węgry zabawa karnawałowa z zespołem "Eliot". Na zabawie miał miejsce coroczny rytuał zabicia niedźwiedzia, który stał się winnym wszystkim zeszłorocznym nieszczęściom jakie miały miejsce w naszej miejscowości.
Nikt jednak nie zauważył że nasz niedźwiedź zostawił po sobie malutkiego potomka, który w przyszłym roku będzie kontynuował tradycję swojego ojca.

25.02.2019: Wybory Sołeckie 2019
Wybrano Sołtysa oraz Radę Sołecką Węgier na lata 2019-2022. Pani Sołtys Róża Wieczorek podsumowała swoją 4-letnią kadencję oraz zaprezentowała krótki materiał wideo.
W zebraniu wzięło udział 49 osób. Sołtysem Wsi Węgry na trzecią kadencję zostaje Pani Róża Wieczorek, większością 36 głosów. Wybrano również nowy skład Rady Sołeckiej:
  • Piotr Fronia
  • Rajmund Jonczyk
  • Michał Morawiec
  • Helena Pawleta
  • Lidia Fronia
  • Waldemar Kampa
  • Rafał Fikus
Serdecznie gratulujemy nowym Władzom naszej Wsi.
16.01.2019: Wodzenie niedźwiedzia
Jak co roku przez naszą wieś przeszedł Miś, orszak wraz z niedźwiedziem zapukał do każdego domu zbierając datki na cele OSP Węgry oraz podtrzymując piękną tradycję.
09.01.2019: Babski comber
W sobotę 9 stycznia w sali OSP Węgry odbył się "Babski Comber". Tłumy Pań w różnym wieku bawiły się wspólnie przy muzyce. Panowie z OSP Węgry, przebrani za kobiety, usługiwali naszym Paniom.
04.01.2019: Święto Objawienia Pańskiego
W niedzielę 6 stycznia 2019 roku w święto Ofiarowania Pańskiego Dzieci Maryi kolędowały w domach naszych parafian zbierając datki na misje
04.01.2019: Nadeszła zima
Niespodziewanie zaskoczyła nas zima! Byśmy powiedzieli: "Spóźniła się o 2 tygodnie", spóźniła się ale jest! Drogowcy zaskoczeni jak co roku, boczne ulice zasypane śniegiem! Dzieci się cieszą, mimo żę do ferii zostały jeszcze ponad 3 tygodnie!
@ndi
01.01.2019 Sylwester w OSP Węgry
W sali OSP Węgry jak co roku odbyła się chuczna zabawa sylwestrowa, Nowy 2019 rok przywitaliśmy wspólnie z zespołem "Eliot", w repertuarze głównie utwory DiscoPolo, które przyciągały na parkiet liczne tłumy tańczących. Zabawa trwała do białego rana.
Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści