Wydarzenia 2015 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2015

Wydarzenia
2015-12-25: Pasterka

Zapraszamy do skrótu wideo z tegorocznej Pasterki w kościele Parafialnym p.w. św. Józefa Robotnika w Węgrach

wideo by Fabian

2015-12-19: "Nas łączy muzyka" X Festiwal Piosenki

W sobotę 19 grudnia w budynku OSP Węgry odbył się już X konkurs "Nas łączy muzyka". Jak co roku w konukrsie wzięło udział bardzo dużo młodych wykonawców z naszej Gminy

zdjęcia Michael Studio | wideo

2015-12-09: Mikołaj dla członków DFK

W środę 9 grudnia jak co roku DFK zorganizowało Mikołaja dla najmłodszych, całą uroczystość poprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Pani Małgorzata Pawleta-Cepak. Było dużo zabawy oraz śmiechu, a św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci paczkami.

więcej zdjęć | wideo
@ndi

2015-12-06: Nowa Rada Duszpasterska

W dniu 29 listopada przeprowadzone było głosowanie na sporządzonych i opieczętowanych kartach do głosowania.
Rada parafialna w tej kadencji zgodnie z pkt. 9 b) statutu PRD liczyć będzie 14 członków z podziałem na poszczególne miejscowości:
Osowiec
5, Węgry 4, Kolanowice 3, Trzęsina 2.

Komisja w składzie:
Przewodniczący
ks. Tadeusz Muc
Członek
Ryszard Halupczok
Członek
Konrad Nikodem
Członek
Henryk Baron
Członek
Artur Gallus

po nabożeństwie adwentowym przeliczyła oddane głosy. Z pośród wyjętych z urny 529 kart, ważnych było 483 a 46 było nieważnych.

Zgodnie z pkt. 6 statutu PRD do Rady Duszpasterskiej z wyboru proboszcza weszli:
Artur Gallus, Ryszard Halupczok, Andrzej Świerc, Henryk Baron, Bernard Knopp

natomiast z wyboru parafian:
Waldemar Sochor, Joachim Miler, Wiesław Budnik, Konrad Nikodem, Robert Buchta, Bernard Loch, Karina Loch, Krzysztof Komor, Joachim Blacha.

Artur Gallus

Wybory Parafialne do Rady Duszpasterskiej

Biskup Opolski Andrzej Czaja wydał dekret zarządzający wybory do Parafialnych Rad Duszpasterkich we wszystkich parafiach Diecezji Opolskiej, wybory te przebiegają zgodnie ze STATUTEM PRD (kliknij aby przeczytać statut).
Kalendarz wyborczy:
8 listopad - zapowiedź wyborów do RD
15 listopad - termin końcowy zgłaszania kandydatów przez parafian (I et.)
22 listopad - informacja o ostateczniej liście kandydatów
29 listopad - wybory (II etap), przed każdą mszą sw. można oddać głos na karcie wyborczej (stawiając znak X przy maksymalnie czterech nazwiskach)
6 grudnia - ogłoszenie wyników wyborów
12 grudnia - końcowy termin składania do dyrektora Wydziału Duszpasterskiego pisemnych zastrzeżeń w sprawie formalnej poprawności wyborów.

2015-11-11: Święty Marcin ulicami Węgier

Dnia 11.11.2015 roku o godzinie 16:30 wszyscy mieszkańcy świętowali obchody Św. Marcina. Jak co roku, już tradycyjnie, nasza wioska rozbłysła wieloma światełkami. Wszyscy zebrali się pod budynkiem Straży Pożarnej.  Uroczystość rozpoczął Św. Marcin- jak tradycja nakazuje- na koniu. Za nim, z lampionami i pochodniami szły dzieci, po czym orkiestra i wszyscy mieszkańcy.  Przemarsz zakończył się na placu zabaw. Organizatorzy przygotowali dla uczestników mały poczęstunek.

Patrycja,
foto by Fabian więcej zdjęć

2015-09-11: Ukończono remont dachu Kościoła Parafialnego

W piątek 11 września po niecałych 4 miesiącach ukończono remont dachu naszego Kościoła Parafialnego. Zapraszamy do zwiedzenia galerii zdjęć Picasa wykonanych przez Michael - Studio.

Michael-Studio
więcej zdjęć

2015-09-14: Poświęcenie Krzyża na rogu ul Kolanowskiej i Opolskiej

W poniedziałek 14 września 2015 r. w święto podwyższenia krzyża nastąpiło uroczyste poświęcenie odnowionego krzyża na rogu ulicy Kolanowskiej i Opolskiej.

foto by Dominik
więcej zdjęć

2015-09-06: Dożynki Powiatowe 2015


Dnia 06.09.2015, gdy odbywały się w sąsiedniej wiosce dożynki gminne, druga nasza korona żniwna była na dożynkach wojewódzkich które odbyły się w Byczynie.
foto by Peter

2015-09-06: Dożynki Gminne Osowiec 2015

Dożynki Gminne Osowiec 2015 - zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych dla naszej strony przez Studio Michael, za które serdecznie dziękujemy.

więcej zdjęć
wideo by Sandra

2015-08-20: Węgry - Lato 2015


Zapraszamy w wirtualną podróż po Węgrach, oglądając najnowsze zdjęcia oraz film wideo "Lato 2015" Zapraszamy!

foto | wideo
Copyright by web-group

2015-08-07: Przygotowania korony dożynkowej 2015

Trwają prace przy koronie dożynkowej...

2015-07-01: Nowy krzyż na rogu ulicy Kolanowskiej i Opolskiej

Inicjatywą mieszkańców ulicy Kolanowskiej oraz nowego i starego Osiedla w Węgrach, została zorganizowana zbiórka pieniędzy z której zakupiono i postawiono nowy krzyż przydrożny na skrzyżowaniu ulicy Kolanowskiej i Opolskiej.

foto by @ndi

2015-06-21: 30 lecie święceń ks. Proboszcza

W niedzielę 21 czerwca nasz proboszcz ks. Tadeusz Muc, obchodził swoją 30 rocznicę święceń kapłańskich.Msza święta zakończona uroczystym TeDeum odbyła się o godz. 8:30 w kościele parafialnym. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Orkiestra Parafialna oraz zespół Marianek naszej parafii. Po mszy świętej przedstawiciele parafian, ministrantów oraz DFK złożyły księdzu życzenia oraz kwiaty a orkiestra zagrała StoLat. Zdjęcia z tej uroczystości znajdziecie na stronie http://osowiecslaski.pl/2015.html

2015-06-28: Radio Doxa w naszej Parafii

W niedzielę 28 czerwca Radio Doxa gościło w naszej Parafii. O godz. 10:30  rozpoczęła się transmisja mszy świętej z naszego kościoła parafialnego, następnie wywiady ks proboszcza oraz członków organizacji funkcjonujących na terenie naszej parafii.


fot. Radio Doxa

2015-06-27: Zawody strażackie

W gminnych zawodach strażackich, które odbyły się w sobotę 27 czerwca 2015 r. w Kadłubie Turawskim, nasi strażacy zajęli najwyższe miejsca! Gratulujemy!

zdjęcia Andrzej Ś.

2015-06-04: Boże Ciało ulicami Osowca

W czwartek 4 czerwca procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Osowca. Co roku na zmianę mieszkańcy naszych miejscowości przygotowują piękne ołtarze, do których w długiej procesji zmierzają wierni naszej parafii. W tym roku pogoda dopisała a pięknie wykonane ołtarze dodały uroku całej procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Całą uroczystość uświetniła nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

zdjęcia Fabian
więcej zdjęć

2015-05-18: Remont dachu wieży kościoła

Trwa remont dachu oraz wieży naszego kościoła, korzystając z okazji chcemy zaprezentować Wam zdjęcia z wysokości wieży oraz sam stan techniczny wieży. Dziękujemy serdecznie za nadesłane zdjęcia Panu Andrzejowi Ś.

zdjęcia Andrzej Ś.
więcej zdjęć

2015-05-16: Dzień strażaka 2015

W sobotę 16 maja nasi strażacy ochotnicy obchodzili swoje święto. O godz.15:30 uroczystość rozpoczęła się pochodem do Osowca po tamtejsza jednostkę, by wspólnie udać się do Kościoła. Po Mszy Świętej odbył się przemarsz ulicami Węgier na czele z Orkiestra OSP- Węgry. Pochód zakończył się meldunkiem pod remizą, a zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści