Wydarzenia 2013 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2013

Wydarzenia
2013-12-31: Sylwester 2013

Zabawa na całego w tegorocznego sylwestra w sali OSP w Węgrach przy dźwiękach zespołu ORION's

więcej zdjęć
foto by @ndi

2013-12-25: Pasterka

Pasterka 2013 - wideo , zdjęcia live z pasterki znajdziecie na naszej stronie facebook.

2013-12-23: Coroczny koncert kolęd

W niedzielę 22 grudnia w sali OSP w Węgrach odbył się coroczny koncert kolęd organizowany przez uczniów naszego wspaniałego Ogniska Muzycznego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Sołtys Wsi Węgry - pani Róża Wieczorek oraz ks. proboszcz Tadeusz Muc. Po koncercie wszyscy zostali poczęstowani ciepłą herbatą oraz ciastem i piernikami przygotowanymi przez rodziców. Zapraszamy do zwiedzenia galerii zdjęć z koncertu.

więcej zdjęć | youtube
foto&video by @ndi

2013-12-20: Wigilia Orkiestry Dętej

W piątek 20 grudnia o godz. 19.00 rozpoczęła się uroczysta, coroczna wigilia w naszej Orkiestrze. Wśród gości nie zabrakło Wójta Gminy Turawa - Waldemara Kampy, oraz członków zarządu straży pożarnej w Węgrach. Więcej informacji znajdziecie na stronie orkiestry.

galeria zdjęć | youtube

2013-12-14: Nas łączy Muzyka

Również w tym roku, w sobotę 14 grudnia w sali OSP Węgry został zorganizowany VIII Otwarty Konkurs Piosenki pt "Nas łączy muzyka 2013", relacja fotograficzna "na żywo" została przeprowadzona na naszym facebook'u

2013-12-07: Mikołaj DFK

Jak co roku stowarzyszenie DFK Węgry przygotowało mikołajowe paczki dla dzieci, w sobotę 7 grudnia do sali OSP w Węgrach przyszedł św. Mikołaj. Było dużo zabawy a następnie dzieci zostały obdarowane prezentami. Obsługą muzyczną imprezy zajął się pan Marek Wieczorek.

więcej zdjęć | video
foto i video: Piotr & Daniel

2013-11-10: Święty Marcin w Węgrach

W niedzielę 10 listopada przez Węgry przejechał na swoim koniu św. Marcin. Po nabożeństwie w kościele parafialnym wszyscy udali się ulicami Węgier na plac zabaw gdzie przy rozpalonym ognisku rada sołecka Węgier wraz z św. Marcinem częstowała wszystkich rogalami.

więcej zdjęć
video
foto i video: Piotr & Daniel

2013-10-30: Sprzątanie placu przed kościołem

W środę 30.10.2013 r. o godzinie 16:00 młodzież naszej parafii zebrała się aby posprzątać plac kościelny. Przyszło bardzo dużo ochotników, więc szybko wszystko zostalo posprzątane. Po zakończonej pracy Ks. Proboszcz poczęstował wszystkich czymś słodkim...

więcej zdjęć
Anna M.

2013-10-13: Jesień w Węgrach!

W Węgrach na dobre zawitała Jesień, mimo jeszcze dosyć wysokiej - jak na tą porę roku - temperatury, z drzew lecą już pożółkłe liście, szczególnie ładne widoki rozpościerają się nad rzeką Mała Panew. Zresztą zobaczcie sami, zapraszam do zwiedzenia aktualnej galerii zdjęć.

foto by andi
więcej zdjęć

2013-10-05: Mamy nową ulicę - Słoneczna

W Węgrach powstała nowa ulica - Słoneczna - łącząca ulicę Spokojną z Kolanowską. Gratulujemy mieszkańcom nowej ulicy!

zobacz nową ulicę w Street View

2013-10-01: Willkommen in Wengern!

Willkommen in Wengern! Tablice Polsko-Niemieckie w naszej gminie już są!

andi

2013-09-15: Dożynki 2013

W niedzielę 15 września odbyły się Parafialne Dożynki, które rozpoczęły się uroczystą mszą dożynkową o godz. 8.30 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Węgrach. Po południu nasza korona dożynkowa wraz z delegacją, udała się do Rzędowa aby brać udział w dożynkach Gminnych. Program dożynek zawierał wiele atrakcji m.in. występ zespołu Dwa Fyniki. Wieczorem wszyscy mogli bawić się na zabawie tanecznej przy muzyce zespołu FunMusic.

@ndi
więcej zdjęć

2013-06-22: Zawody strażackie

Dnia 22.06.2013r. w Bierdzanach odbyły się gminne zawody pożarnicze. Nasza jednostka po tygodniach przygotowań zgłosiła do zawodów 7 zespołów: Drużyna Harcerska Dziewcząt i Chłopców, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców (2 drużyny) i Dziewcząt oraz 2 drużyny Seniorów. Świetne przygotowanie pozwoliło zdeklasować rywali w klasyfikacji ogólnej zdobywając aż 5 pierwszych miejsc oraz 2 drugie. Triumfowały następujące drużyny: Harcerska DZiewcząt i Chłopców, Młodzieżowa Dziewcząt i Chłopców(1 drużyna) oraz Drużyna Seniorów. 2 miejsce zajęła MDP chłopców 2, a miejsce 4 zajęła Drużyna Seniorów 2.

Zdjęcia: OSP Węgry, Opis: Daniel Jonczyk
więcej zdjęć

2013-05-16: Nasza Orkiestra Dęta zajmuje II miejsce w województwie!

Nasza Orkiestra Dęta OSP Węgry zdobyła II miejsce w  Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej w Lichynii, do konkursu przystąpił około 16 orkiestr z całego województwa! GRATULACJE!!! YouTube

andi

2013-06-15: Węgry Małą Wioską Festiwalową!

Stowarzyszenia Węgry na Plus w ramach projektu "Mała Wioska Festiwalowa" w dniu 15.06.13  zaprosiło znanych artystów, Kabaret Nowaki, oraz  grupę MoCarta.

zabin12

2013-06-13: Golec uOrkiestra w Węgrach!!!

W dniu 13.06.2013r naszą wioskę odwiedzili bracia Golcowie. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie Węgry na Plus. Podczas spotkania można było zadawać pytania artystom, posłuchać ich najnowszego Singla oraz zobaczyć występy dzieci na temat Zespołu. Zespół odcisnął swoje dłonie. Można było zrobić sobie zdjęcia z Artystami oraz dostać autografy. YouTube

więcej zdjęć

2013-06-07: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty w Przedszkolu

7 czerwca 2013 r. Przedszkole w Węgrach zorganizowało "festyn rodzinny" z okazji Dnia Mamy i Taty. Były tańce i śpiewy grupy "Żabki" i "Kotki", następnie rodziców poczęstowano gorącą kawą oraz kołaczem. Nie obyło się bez konkursów z udziałem rodziców. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, było wiele śmiechu i frajdy. Dziękujemy za wspaniałą imprezę! ;)  

więcej zdjęć

Konkurs "S@łectwo w Sieci"

Nasza strona internetowa jako jedyna w gminie bierze udział w ogólnopolskim konkursie "S@łectwo w Sieci", zajmując 2 miejsce w województwie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie Wasze głosy!

administrator strony

2013-06-01: Lednica 2013

W sobotę 1 czerwca młodzież z naszej parafii pojechała na XVII Spotkanie Młodych do Lednicy. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz Adoracji. Atmosfera jak i pogoda nam dopisała. Nie możemy się doczekać następnego razu.

więcej zdjęć

2013-05-30: Boże Ciało 2013

W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Osowca. Wierni idąc ze śpiewem podziwiali pięknie wykonane ołtarze. Niestety ale pogoda w tym roku nie dopisała, ponieważ zostaliśmy "pokropieni" deszczem ;) Ale tak czasami się zdarza, szczególnie w Osowcu ;) Jak powiedział ks. proboszcz "... ludzie narzekają, że pola suche, brakuje deszczu, więc Pan Bóg zesłał nam go z nieba.."

wideo | więcej zdjęć

2013-05-26: Dzień Matki
W niedzielę 26 maja, w budynku OSP Węgry, Mniejszość Niemiecka zorganizowała imprezę z okazji Dnia Matki. Przybyło dużo osób. Dzieci ze szkoły podstawowej przygotowały ciekawy repertuar. Można było również usłyszeć chór Wengernen Echo.
Daniel J.
2013-05-21: Zaproszenie do Tańca

Instruktor tańca Zbigniew Karpiński zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych oraz narzeczonych do nauki tańca. W miłym towarzystwie i przyjemnej atmosferze nauczysz się 13 tańców w tym 5 latynoamerykanskich, 5 standardowych i 3 dodatkowe. Dla nowożeńców czekaja ciekawe układy na pierwszy taniec. Przyjdź, zobacz, tańcz razem z nami. Zajęcia tańca odbywają się m. in. w sali OSP w Węgrach w każdą środę, przyjdź, zobacz, porozmawiaj...

www.alvaro-ozimek.cba.pl

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści