Wydarzenia 2023 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2023

Wydarzenia
2023-05-28: I Komunia Święta
W niedzielę zesłania ducha świętego 28 maja, w naszej parafii dzieci przyjęły sakrament komunii świętej.
Przy pięknej pogodzie oraz oprawie muzycznej naszej Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, zebrało się mnóstwo zaproszonych na tą uroczystość gości.
Msza święta rozpoczęła sie o godz. 10:30.

2023-05-13: Nabożeństwo w rocznicę objawień Fatimskich
W sobotę 13 maja w rocznicę objawień fatimskich, przy pomniku poległych w Węgrach odbyło się nabożeństwo ku czci M.B. Fatimskiej, wieczorem o godz. 20:00 wszyscy zebrali się ze świecami. Organizatorami nabożeństwa byli mieszkańcy, oraz Pani Sołtys. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

2023-05-01: Odpust św. Józefa i Majówka
Jak co roku 1 maja obchodzimy odpust parafialny, tradycją stało się też nabożeństwo majowe przy pomniku św. Józefa w Węgrach przy placu zabaw, które odbyło się o godz. 15:00. W tym roku pogoda dopisała, po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani kawą i ciastem - organizatorem jest Pani Sołtys Węgier wraz z Radą Sołecką. Oprawę muzyczną w kościele oraz na majówce zapewniła nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

2023-04-06: Wielkanoc 2023
W tym roku święta Wielkanocne przypadły na 6-10 kwietnia, pogoda była w kratkę, na szczęście nie padało podczas procesji, która w tym roku wróciła po długim czasie, na niedzielę rano o godz. 6:00. Węgry jak wiecie to dosyć "muzyczna wieś", dlatego też nie mogło zabraknąć naszych muzyków w te święta. Wielkie dni oprawę muzyczną zapewniła nasza schola Marianek prowadzona przez Dawida G., łącznie z wielką sobotą  na której wspólnie z Parafialną Młodzieżową Orkiestrą Dętą wykonali kilka utworów wielkanocnych. Tekst tych utworów był wyświetlany, więc cały kościół mógł śpiewać razem.

2023-02-18: Zabawa karnawałowa 2023
W sobotę 18 lutego odbyła się, organizowana przez zarząd OSP Węgry, zabawa karnawałowa połączona z ceremonią "zabicia niedźwiedzia". Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny "Omega" z Kuniowa. Wszyscy zebrani bawili się znakomicie, co możecie zobaczyć na naszym skrócie wideo oraz zdjęciach.
Na zabawę został przyprowadzony również niedźwiedź, który obchodził naszą wioskę 4 lutego. Jak się okazuje, niedźwiedź jest winny wszystkim nieszczęściom, które na nas spadły, więc wyrok był jednoznaczny: śmierć.
Zawodowy myśliwy, ze swojej "dubeltówki" ugodził niedźwiedzia celnym strzałem, a "ksiądz" poświadczył o zgonie. Choć niedźwiedź jest martwy okazuje się - że ma on potomka - który za rok znów popełni błędy ojca...

2023-02-12: Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej
Z okazji 30-lecia pracy kapelmistrza Andrzeja Bojarskiego ze Strażacką Orkiestrą Dętą OSP Węgry, został przygotowany koncert karnawałowy 2023. Wśród zaproszonych gości był m.in.  Wójt Gminy Turawa, który wręczy Panu Andrzejowi srebrny saksofon.
2023-02-04: Wodzenie niedźwiedzia 2023
W sobotę 4 lutego 2023 r. jak co roku w Węgrach miało miejsce  "Wodzenie Niedźwiedzia" dziękujemy Wszystkim mieszkańcom, którzy przyłączyli się razem z nami do wspólnej zabawy, zorganizowanej przez OSP Węgry. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostaną na działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach. Dziękujemy.
2023-01-28: Babski Comber 2023
Już po raz czwarty chłopaki z OSP Węgry zorganizowali wystrzałową imprezę dla Pań - Babski Comber 2023 odbył się 28 stycznia 2023 r.
Nie zabrakło niespodzianek oraz dobrej muzyki i zabawy, imprezę prowadził "DJ Miron".
2023-01-08: Koncert Noworoczny Młodzieżowej Parafialnej Orkiestry Dętej wraz z Orkiestrą z Bażan
Rok 2023 w Węgrach rozpoczął się bardzo muzycznie. 8 stycznia odbył się u nas niezwykły Koncert Noworoczny w wykonaniu Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Węgry "Blaksapelle St Joseph"  oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Bażany. Połączenie obydwu Orkiestr przyniosło niesamowity efekt, a dźwięki wydobyte podczas koncertu przyprawiały o "gęsią skórkę", na koniec koncertu Orkiestra przygotowała niespodziankę: "Radetzky Marsch" w opracowaniu J. Straussa - mogliśmy poczuć się jak w Wiedniu!
Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści