Wydarzenia 2023 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2023

Wydarzenia
2023-11-11: Św. Marcin na ulicach Węgier
Jak co roku 11 listopada św. Marcin na swoim koniu przeszedł ulicami Węgier wraz z orszakiem. Dzieci z pochodniami oraz lampionami udali się na plac zabaw w Węgrach gdzie zostali obdarowani rogalami oraz ciepłą herbatą.
2023-11-01: Wszystkich Świętych - cmentarze naszej Parafii
Cmentarze naszej Parafii - widok z drona cmentarzy w Węgrach, Osowcu i Kolanowicach.
2023-10-21/22: Oktoberfest 2023
W tym roku "III Węgierska Biesiada" była obchodzona pod nazwą OktoberFest 2023. Impreza organizowana przez OSP Węgry a finansowana przez Mniejszość Niemiecką oraz całą listę miejscowych zakładów i firm.
Imprezę rozpoczęła zabawa taneczna w sobotę 21 października z DJ Mr Paulo & DJ Archy. Niedzielny repertuar to występy dzieci z Publicznego Przedszkola w Węgrach, Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach, występ Orkiestry OSP Węgry, występ mażoretek Cobra, kabaret Opa Leo oraz gwiazda wieczoru Markus.
Wydarzenie poprowadził Leonard Malcharczyk. Ponadto dodatkowo odbywały się Warsztaty Kulinarne dla Dzieci, można było również zbadać sobie ciśnienie i poziom cukru. Dobrze zaopatrzony był punkt gastronomiczny, gdzie można sobie było kupić ciasto, wypić kawę, piwo, zjeść zapiekankę.
2023-09-10: Dożynki parafialne
W tym roku dożynki parafialne wypadły w niedzielę 10 września, uroczysta msza święta za tegoroczne plony miała miejsce o godz. 8:30.
2023-09-01: Gospoda "U Anioła" wkrótce otwarcie!
Pamiętacie artykuł publikowany na naszej stronie "Gospoda u Anioła" w Węgrach? Już niedługo wielkie wskrzeszenie tego budynku, "Gospoda u Anioła" znów zacznie działać w Węgrach!

Będzie można tam zjeść dobry obiad ale nie tylko. Oferować będzie możliwość zorganizowania imprezy urodzinowej, chrzcin, komunii, jubileuszy itp.
W gospodzie znajdować będą się 2 sale, które będzie można wynająć (np. na spotkania, szkolenia itp). Dla przyjezdnych będą dostępne również pokoje noclegowe!
Swoje "konie mechaniczne" można będzie również zostawić bezpiecznie  przy budynku 😀 Wkrótce wielkie otwarcie, o wszystkim będziemy Was informować na naszej stronie internetowej!
2023-06-04: Kino pod chmurką
DFK Węgry oraz OSP Węgry poraz kolejny zorganizowały pokaz plenerowy z okazji dni kina niemieckiego miał miejsce pokaz filmu pt. "Błąd systemu". Dzieci mogły pozjeżdżać z dmuchańca a starsi napić się piwa. Nie zabrakło również robótek ręcznych - malowania oraz wycinania.

2023-06-22: Boże Ciało
W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Osowca. Przy pięknej pogodzie oraz dużej ilości wiernych śpiewem chwaliliśmy Boga. Zapraszamy do chwili wspomnień i zobaczenia zdjęć z Bożego Ciała 2023. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta.

2023-05-28: I Komunia Święta
W niedzielę zesłania ducha świętego 28 maja, w naszej parafii dzieci przyjęły sakrament komunii świętej.
Przy pięknej pogodzie oraz oprawie muzycznej naszej Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, zebrało się mnóstwo zaproszonych na tą uroczystość gości.
Msza święta rozpoczęła sie o godz. 10:30.

2023-05-13: Nabożeństwo w rocznicę objawień Fatimskich
W sobotę 13 maja w rocznicę objawień fatimskich, przy pomniku poległych w Węgrach odbyło się nabożeństwo ku czci M.B. Fatimskiej, wieczorem o godz. 20:00 wszyscy zebrali się ze świecami. Organizatorami nabożeństwa byli mieszkańcy, oraz Pani Sołtys. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

2023-05-01: Odpust św. Józefa i Majówka
Jak co roku 1 maja obchodzimy odpust parafialny, tradycją stało się też nabożeństwo majowe przy pomniku św. Józefa w Węgrach przy placu zabaw, które odbyło się o godz. 15:00. W tym roku pogoda dopisała, po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani kawą i ciastem - organizatorem jest Pani Sołtys Węgier wraz z Radą Sołecką. Oprawę muzyczną w kościele oraz na majówce zapewniła nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

2023-04-06: Wielkanoc 2023
W tym roku święta Wielkanocne przypadły na 6-10 kwietnia, pogoda była w kratkę, na szczęście nie padało podczas procesji, która w tym roku wróciła po długim czasie, na niedzielę rano o godz. 6:00. Węgry jak wiecie to dosyć "muzyczna wieś", dlatego też nie mogło zabraknąć naszych muzyków w te święta. Wielkie dni oprawę muzyczną zapewniła nasza schola Marianek prowadzona przez Dawida G., łącznie z wielką sobotą  na której wspólnie z Parafialną Młodzieżową Orkiestrą Dętą wykonali kilka utworów wielkanocnych. Tekst tych utworów był wyświetlany, więc cały kościół mógł śpiewać razem.

2023-02-18: Zabawa karnawałowa 2023
W sobotę 18 lutego odbyła się, organizowana przez zarząd OSP Węgry, zabawa karnawałowa połączona z ceremonią "zabicia niedźwiedzia". Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny "Omega" z Kuniowa. Wszyscy zebrani bawili się znakomicie, co możecie zobaczyć na naszym skrócie wideo oraz zdjęciach.
Na zabawę został przyprowadzony również niedźwiedź, który obchodził naszą wioskę 4 lutego. Jak się okazuje, niedźwiedź jest winny wszystkim nieszczęściom, które na nas spadły, więc wyrok był jednoznaczny: śmierć.
Zawodowy myśliwy, ze swojej "dubeltówki" ugodził niedźwiedzia celnym strzałem, a "ksiądz" poświadczył o zgonie. Choć niedźwiedź jest martwy okazuje się - że ma on potomka - który za rok znów popełni błędy ojca...

2023-02-12: Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej
Z okazji 30-lecia pracy kapelmistrza Andrzeja Bojarskiego ze Strażacką Orkiestrą Dętą OSP Węgry, został przygotowany koncert karnawałowy 2023. Wśród zaproszonych gości był m.in.  Wójt Gminy Turawa, który wręczy Panu Andrzejowi srebrny saksofon.
2023-02-04: Wodzenie niedźwiedzia 2023
W sobotę 4 lutego 2023 r. jak co roku w Węgrach miało miejsce  "Wodzenie Niedźwiedzia" dziękujemy Wszystkim mieszkańcom, którzy przyłączyli się razem z nami do wspólnej zabawy, zorganizowanej przez OSP Węgry. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostaną na działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach. Dziękujemy.
2023-01-28: Babski Comber 2023
Już po raz czwarty chłopaki z OSP Węgry zorganizowali wystrzałową imprezę dla Pań - Babski Comber 2023 odbył się 28 stycznia 2023 r.
Nie zabrakło niespodzianek oraz dobrej muzyki i zabawy, imprezę prowadził "DJ Miron".
2023-01-20: Łabędzie na polach
Przy wjeździe do Węgier od strony Kotorza Małego po prawej stronie na polach osiadło stadko łabędzi, znajdują się tam już kilka tygodni

2023-01-08: Koncert Noworoczny Młodzieżowej Parafialnej Orkiestry Dętej wraz z Orkiestrą z Bażan
Rok 2023 w Węgrach rozpoczął się bardzo muzycznie. 8 stycznia odbył się u nas niezwykły Koncert Noworoczny w wykonaniu Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Węgry "Blaksapelle St Joseph"  oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Bażany. Połączenie obydwu Orkiestr przyniosło niesamowity efekt, a dźwięki wydobyte podczas koncertu przyprawiały o "gęsią skórkę", na koniec koncertu Orkiestra przygotowała niespodziankę: "Radetzky Marsch" w opracowaniu J. Straussa - mogliśmy poczuć się jak w Wiedniu!
Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści