Wydarzenia 2014 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2014

Wydarzenia
2014-12-24: Pasterka 2014

Przedstawiamy wam kilka fotek o raz skrót filmowy z tegorocznej pasterki w naszym kościele. W tym roku poraz pierwszy możemy spotkać szopkę betlejemską wystawioną na placu kościelnym.

foto by@ndi, wideo: Daniel&Piotrek
więcej zdjęć | wideo

2014-12-13: Łączy nas muzyka

Dnia 13 grudnia odbył się coroczny konkurs "Nas łączy muzyka", organizowany przez młodzieżową radę gminy Turawa. Była to już IX edycja tej imprezy i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wzięło udział 40 wykonawców, były to zespoły wokalne jak i instrumentalne, oraz soliści. Po ponad 4 godzinach świetnej zabawy komisja wybrała zwycięzców, choć było to niezmiernie trudne ponieważ poziom jaki prezentowali wykonawcy był naprawdę wysoki. Została również przyznana nagroda publiczności, którą zdobył jeden z młodszych uczestników, bo 9-letni Dawid. Przewodnicząca MRGT przyznała iż w przyszłym roku także odbędzie się ten konkurs

Daniel&Piotrek
wideo

Zbiórka odpadów komunalnych 2015

Harmonogram zbiórki odpadów komunalnych na rok 2015 znajdziecie tutaj

2014-12-09: Mikołaj DFK 2014

We wtorek 9 grudnia, jak co roku DFK Węgry zorganizowało Mikołaja dla dzieci. Były zabawy, tańce a dla dorosłych kawa. Cały projekt został współfinansowany aus Mitteln der Deutschen Minderheit.

foto by @ndi, Daniel
więcej zdjęć
| wideo

2014-11-30: Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 30 listopada Społeczna Szkoła Podstawowa z Węgier jak co roku zorganizowała Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku cała impreza miała miejsce w budynku OSP Węgry, wśród występów uczniów SSP w Węgrach można było m.in. wysłuchać zespołu Andantino oraz zakupić świąteczne dekoracji i pierniki.

by @ndi
więcej zdjęć
| wideo

2014-11-11: Święty Marcin ulicami Węgier

Jak co roku 11 listopada św. Marcin przeszedł ulicami Węgier. Po mszy św. wszyscy zebrani w uroczystym orszaku na czele z św. Marcinem udali się na plac zabaw w Węgrach. Tradycyjnie można było napotkać również żebraka przed kościołem, któremu św. Marcin oddał część swojej szaty. Przy dźwiękach orkiestry wszyscy zebrali się wokół ogniska na placu zabaw, gdzie zostali poczęstowani rogalami św. Marcina oraz gorącą herbatą.

Zapraszamy do zwiedzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

@ndi
więcej zdjęć
| wideo

2014-11-01: Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu
2014-10-26: 75 lecie poświęcenia Kościoła Parafialnego w Węgrach

W niedzielę, 26 października, nasz kościół obchodził swoje 75- lecie poświęcenia. Uroczysta msza św. rozpoczęła się o godz. 10:30 na której zostało zaproszonych dużo gości oraz księży, m. in. ks. Franciszek Lerch, który był najdłużej naszym proboszczem (25 lat). Oprawę muzyczną mszy św. zapewniła nasza Orkiestra Dęta oraz gość specjalny Artur Thomas (uczeń Edwarda Simoni) na fletni pana. Od godz. 15:00 rozpoczęło się 20 min. nabożeństwo a następnie, gość specjalny, Artur Thomas  zagrał koncert piosenki o tematyce religijnej (m.in. Barka, Amazing Grace). W sali OSP Węgry wystąpiła natomiast grupa teatralna z przedstawieniem pt. "Santo Subito". Muzycznie i aktorsko zaprezentowali nam ważne chwilę z życia św. Jana Pawła 2. Po występie ks. Proboszcz zaprosił wszystkich na poczęstunek.

text by @ndi, Daniel
zdjęcia: Michael Studio
więcej zdjęć

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści