Wydarzenia 2012 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2012

Wydarzenia
2012-19-12: Koncert Bożonarodzeniowy

W środę 19 grudnia uczniowie naszego Ogniska Muzycznego wraz z nauczycielami zorganizowali coroczny koncert kolęd. Wstęp był wolny dla wszystkich mieszkańców, po występie wszyscy częstowali się świątecznymi piernikami oraz ciepłą herbatką. Atmosfera była bardzo Świąteczna i wszyscy bardzo dobrze się bawili. Zapraszamy na stronę internetową naszego ogniska pod adresem http://www.ognisko-ozimek.pl

zdjęcia by andi
więcej zdjęć

2012-15-12: Łączy Nas Muzyka

W dniu 15.12.2012r. w budynku OSP w naszej wsi odbył się konkurs "Nas łączy Muzyka" organizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Turawa. Podczas konkursu można było usłyszeć bardzo wielu wykonawców zarówno z naszej gminy lecz nie tylko. Konkurs przyciągnął wielu melomanów.

Daniel J.

2012-14-12: Wigilia w Orkiestrze

W piątek 14 grudnia w godzinach próby, nasza Orkiestra miała swoją wigilię. Jak co roku Orkiestra zagrała kilka pieśni Bożonarodzeniowych a następnie wszyscy razem zasiedli do wspólnego stołu. Kapelmistrz Orkiestry Pan Andrzej Bojarski podziękował wszystkim za kolejny bardzo dobry rok, bo to przecież w tym roku nasza orkiestra znalazła się po raz kolejny na podium, oraz złożył Bożonarodzeniowe Życzenia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Wójta Gminy Turawa, Pana Waldemara Kampy. Przypomnijmy że patronatem orkiestry oraz organizatorem Wigilii jest nasza jednostka OSP Węgry.

Zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2012-10-12: Spotkanie Bożonarodzeniowe członków DFK

W niedzielę 9 grudnia zarząd DFK zorganizował dla swoich członków spotkanie Bożonarodzeniowe połączone z wizytą Św. Mikołaja. Można było pośpiewać razem pieśni adwentowe, wypić dobrą kawę, grzane wino oraz zjeść świątecznego piernika. Nasi najmłodsi otrzymali paczki od Św. Mikołaja. Wśród występów znalazły się dzieci z Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach oraz chór DFK.

Zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć
wideo Daniel J. YouTube

2012-08-12: Zima zawitała na dobre!

Niskie temperatury dochodzące do -15 stopni!! Tak, to Ona - Zima, zawitała już na dobre, drogi pokryte białym puchem, bez czapki nie wyjdziecie już na zewnątrz, zresztą zobaczcie sami jak wyglądają nasze wspaniałe Węgry!

Zdjęcia Daniel J.
więcej zdjęć

2012-25-11: Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 25 listopada rodzice wraz z uczniami oraz nauczycielami Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach zorganizowali coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Zdjęcia Marek W.
więcej zdjęć

2012-09-11: Św. Marcin

W dniu 11 listopada br. w naszej wsi odbyła się uroczystość świętego Marcina. Obchody rozpoczęły się uroczystymi nieszporami w naszym kościele następnie po nieszporach mieszkańcy wraz z świętym Marcinem na czele ruszyli procesją na plac przed remizą strażacką. Na miejscu płonęło ognisko i można było wyczuć zapach świeżych rogalików. Sądząc po minach mieszkańców rogaliki były bardzo smaczne.Można było również poczęstować się gorącą herbatą.

Daniel J.
Zdjęcia Piotr F.
więcej zdjęć

2012-10-27:Peregrynacja relikwii Bł. Karoliny Kózkówny

W sobotę 27 października w naszej parafii rozpoczęła się Peregrynacja relikwii Bł. Karoliny Kózkówny, zapraszamy do zapoznania się z godzinami czuwań w naszym kościele parafialnym

2012-09-16: Dożynki 2012

W niedzielę 16 września odbyły się coroczne dożynki parafialne, w korowodzie wzięło udział wielu naszych mieszkańców, pogoda również dopisała. Wszyscy bawili się świetnie aż do samego końca. Wieczorem zabawa taneczna w remizie OSP przy dźwiękach naszego rodzimego zespołu Alle'Gro

zdjęcia Piotr F.
video | zdjęcia

2012-08-20: Panorama Węgier

Razem z Piotrkiem postanowiliśmy wykonać zdjęcia z wieży kościelnej z mniej więcej 30 metrów naszym oczom ukazał się piękny widok. Chcieliśmy się z państwem podzielić pięknymi widokami. Z wieży kościelnej porobiliśmy zdjęcia Węgier, lecz nie tylko. Na zdjęciach widać również Elektrownię w Czarnowąsach oraz piękny zachód słońca.

zdjęcia Daniel J, Piotr F.
więcej zdjęć


2012-07-23: Śladami bobra...

Nasi reporterzy - Daniel i Piotrek opisują ciekawe odkrycie: "Razem z Piotrkiem natknęliśmy się na ślady Bobra w naszej rzece. Postanowiliśmy go poszukać. Samego bobra w rzece nie spotkaliśmy, lecz odkryliśmy jego norę (są widoczne ślady wchodzenia do rzeki). Zmotywowani tym znaleziskiem postanowiliśmy poszukać dalej. Po kilkunastu minutach przedzierania się przez gąszcze nad rzeką znaleźliśmy całe drzewo obgryzione przez to zwierzę. Po czym poznaliśmy, że drzewo jest obgryzione przez bobra ? Poznaliśmy to po tym że drzewo jest przewrócone w stronę oraz widać wyraźne ślady jego zębów, które są bardzo charakterystyczne. Drzewo leży mniej więcej na wysokości Bacutila (trudno to określić). Nie wiadomo czy bóbr jest sam czy pojawiła nam się w Węgrach cała rodzina bobrów."

zdjęcia Daniel J, Piotr F.
zdjęcia

2012-07-16: Nowy asfalt na Osiedlu Węgry

Położono nowy asfalt na Osiedlu w Węgrach.

2012-06-28: Pożegnanie starszaków w przedszkolu

Pożegnanie starszaków w przedszkolu

zdjęcia

2012-06-28: Remont dzwonów

Rozpoczął się remont dzwonów kościelnych, wymienione zostaną napędy oraz zawieszenie.

więcej zdjęć

2012-06-15: Trening przedszkolaków

Przedszkolaki nie tylko kibicowały polskiej drużynie,ale trenowały z Piłkarzem Roku 2010 Tomaszem Drąg

więcej zdjęć

2012-06-17: Nasza Orkiestra zajmuje 2 miejsce

Nasza Orkiestra Dęta bierze udział w przeglądzie orkiestr mniejszości niemieckiej w Lichynii zajmując 2 miejsce na 14 orkiestr!!

foto


Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści