Wydarzenia 2018 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Śledź nas na bieżąco:
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Menu
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości !
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2018

Wydarzenia
2018-06-12: Święty Mikołaj
Miłą niespodziankę sprawił wszystkim dzieciom uczestniczącym w czwartkowych roratach - św. Mikołaj, który po mszy świętej obdarował je słodyczami.
@ndi foto / wideo

2018-11-25: Chór "Wengern Echo" zajmuje 3 miesjce w konkursie.
Chór "Wengern Echo" pod przewodnictwem Józefa Barona wziął udział w XXVII Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej w Walcach, zajmując 3miejsce. W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpiło 9 chórów, w niedzielę – 22 zespoły śpiewacze. Gratulujemy.


2018-11-10: Święty Marcin na koniu ulicami Węgier
W sobotę 10 listopada jak co roku św. Marcin na swoim koniu przy dźwiękach Orkiestry przeszedł ulicami Węgier. Po krótkim błogosławieństwie, które odbyło się w kościele Parafialnym wszyscy zebranie procesją ruszyli ze św. Marcinem na swym koniu w kierunku placu zabaw w Węgrach, gdzie zostali obdarowania rogalami oraz ciepłym napojem. Imprezę jak co roku zorganizowała Pani Sołtys Węgier - Róża Wieczorek, wraz z radą sołecką.

2018-11-01: Wszystkich świętych
Dziś obchodzimy święto Wszystkich Świętych. Uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, przypadająca corocznie na dzień 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.
@ndi
2018-06-12: Węgry i okolice w obiektywie
Kilka fotek naszej miejscowości - czerwiec 2018
@ndi
Zaktualizowano:
Copyright 1999-2018 by Andrzej Powrosnik
Wróć do spisu treści