Wydarzenia 2018 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2018

Wydarzenia
2018-12-30: Koncert Bożonarodzeniowy 2018
W niedzielę 30 grudnia o godz. 15:00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa Robotnika w Węgrach odbył się Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez naszą Parafialną Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Nie mogło również zabraknąć muzycznych niespodzianek którymi byli zaproszeni goście: Aneta Knopp - skrzypce, Dawid Stokłosa - tenor oraz Agnieszka Węgrzynowska - sopran. Swoje 5 minut mieli również nasi najmłodsi muzycy, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z muzyką: na skrzypcach oraz gitarze zagrały siostry Zuzanna i Oliwia Golomb. Kościół wypełniony po brzegi naszymi parafianami oraz gośćmi z sąsiednich parafii.
2018-11-12: Mikołaj DFK
We wtorek 11 grudnia w budynku OSP Węgry odbyło się spotkanie z Mikołajem zorganizowane przez DFK Węgry. Dzieci śpiewały piosenki i bawiły się z Mikołajem. Mikołaj obdarował Wszystkie dzieci prezentami.
2018-09-12: Nas łączy muzyka 2018
Teogorczny, już XIII konkurs "Nas łączy muzyka" odbył się jak zwykle w budynku OSP Węgry, do konkursu zgłosiło się aż 33 wykonawców.  Ideą konkursu jest integracja młodszego i starszego pokolenia z muzyką w tle. Impreza jest dobrą okazją do zaprezentowania swojej pasji.

2018-06-12: Święty Mikołaj
Miłą niespodziankę sprawił wszystkim dzieciom uczestniczącym w czwartkowych roratach - św. Mikołaj, który po mszy świętej obdarował je słodyczami.
@ndi foto / wideo

2018-11-25: Chór "Wengern Echo" zajmuje 3 miesjce w konkursie.
Chór "Wengern Echo" pod przewodnictwem Józefa Barona wziął udział w XXVII Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej w Walcach, zajmując 3miejsce. W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpiło 9 chórów, w niedzielę – 22 zespoły śpiewacze. Gratulujemy.


2018-11-10: Święty Marcin na koniu ulicami Węgier
W sobotę 10 listopada jak co roku św. Marcin na swoim koniu przy dźwiękach Orkiestry przeszedł ulicami Węgier. Po krótkim błogosławieństwie, które odbyło się w kościele Parafialnym wszyscy zebranie procesją ruszyli ze św. Marcinem na swym koniu w kierunku placu zabaw w Węgrach, gdzie zostali obdarowania rogalami oraz ciepłym napojem. Imprezę jak co roku zorganizowała Pani Sołtys Węgier - Róża Wieczorek, wraz z radą sołecką.

2018-11-01: Wszystkich świętych
Dziś obchodzimy święto Wszystkich Świętych. Uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, przypadająca corocznie na dzień 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.
@ndi
2018-06-12: Węgry i okolice w obiektywie
Kilka fotek naszej miejscowości - czerwiec 2018
@ndi
Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści