Wydarzenia 2017 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach !
oficjalna strona miejscowości !
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2017

Wydarzenia
2017-04-15: Wielka Sobota
Wielka Sobota, Pan Jezus złożony w grobie, w kościele obrzędy święcenia pokarmów wielkanocnych oraz czuwanie przy Panu Jezusie. Strażacy czuwają przy Bożym Grobie a wokół kościoła ministranci "klekoczą" ... dzwony dziś już nie biją.
O godz. 20:00 rozpoczynamy ceremonię Wielkiej Soboty na jej zakończone zostanie odprawiona uroczysta msza święta Wigilii Paschalnej z procesją wokół kościoła.
@ndi
2017-04-09: Niedziela Palmowa
Niedziela Palmowa tzw. "Niedziela męki Pańskiej" - w tym roku przypada 9 kwietnia. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna okres wielkiego tygodnia. Podczas uroczystej mszy świętej o godz. 10:30 zostały poświęcone palma a nastęnie wierni przeszli procesją wokół kościoła.
@ndi
2017-02-27: Rosenmontag 2017
Pod nazwą Rosenmontag mamy na myśli ostatni poniedziałek karnawału. Tradycja wywodzi się z Niemiec, kiedy to w zapustny poniedziałek każdy zmienia się w szalonego imprezowicza przebierając się w najdziwniejsze stroje. Tradycja ta sięga w zachodnich Niemczech - średniowiecza, również na Ślasku Opolskim od pewnego czasu można się z nią spotkać. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach postanowił w tym roku po raz pierwszy zorganizować taką imprezę, która wypaliła w 101%.
Barwnie przebrani mieszkańcy Węgier bawili się na całego przy dźwiękach zespołu "Diamant". Można było wypić kawę, zjeść dobre ciasto oraz ciepłą kolację. Organizatorzy już dziś obiecują, iż nie był to ostatni Rosenmontag w Węgrach a impreza ta będzie wpisana w kalendarz "imprez cyklicznych" naszej miejscowości. Już dziś zapraszają wszystkich mieszkańców na kolejną zabawę - za rok!
@ndi
2017-02-04: Wodzenie Niedźwiedzia
W sobotę 4 lutego jak co roku w naszej miejscowości odbyło się "Wodzenie niedźwiedzia" organizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Węgier.
więcej zdjęć - Michael Studio
2017-01-08: Koncert Noworoczny Młodzieżowej Parafialnej Orkiestry Dętej
W niedzielę 8 stycznia 2017 roku o godzinie 15:00 w kościele pw. św Józefa Robotnika w Osowcu - Węgrach odbył się, organizowany poraz pierwszy, Koncert Noworoczny naszej Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Gościnnie wystąpili również Aneta Knopp - skrzypce, Dawid Stokłosa - tenor, Ryszard Ziaja - organy.
Orkiestra wykonała utwory świąteczne, które są znane z radia i telewizji m. in. Jingle Bells, Last Christmas, Tochter Zion, Gloria, Fantasia nt. Oh Du Frohliche. Na koncercie byli obecni nasi parafianie a także goście z sąsiednich parafii. Wszyscy zebrani gromkimi brawami nagrodzili wykonane utwory. Zapraszamy na stronę internetową Orkiestry oraz profil facebook.
Ania
foto by @ndi, zdjęcia: A. Gallus, FotoEmil
 
Copyright 1999-2016 by Andrzej Powrosnik. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego