Wydarzenia 2017 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2017

Wydarzenia
2017-12-31: Sylwester 2017/2018
Przedstawiamy Wam krótki reprortaż foto/wideo z zabawy sylwestrowej 2017/2018 organizowanej przez OSP Węgry. Nowy 2018 rok witaliśmy wspólnie w dobrej zabawie z zespołem muzycznym VEGA z Biadacza.
skrót wideo | zdjęcia
foto/wideo Szymon W.

2017-12-24: Pasterka 2017
Uroczysta Pasterka Narodzenia Pańskiego z towarzyszeniem Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Węgry-Osowiec. Mszę świętą prowadzi ks. proboszcz Tadeusz Muc.

2017-12-16: Nas Łączy Muzyka 2017
W sobotę 16 grudnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach odbył się XII Otwarty Konkurs Piosenki "Nas Łączy Muzyka 2017". Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu wideo z tego konkursu.

Pasowanie Rycerzy Niepokalanej
W bieżącym 2017 roku - w 100-tną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, 24 czerwca powstała w naszej parafii wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. Na uroczystej mszy św, której przewodniczył ojciec Robert z Niepokalanowa, 22 Panie złożyły swoje ślubowanie. W tym dniu zostały także przekazane parafii relikwie św Maksymiliana Kolbego.
Ania

2017-05-12: Mikołaj DFK
W dniu 5 grudnia w budynku OSP Węgry odbyło się spotkanie z Mikołajem zorganizowane przez DFK Węgry. Dzieci śpiewały piosenki i bawiły się z Mikołajem. Oczywiście ukoronowaniem były prezenty. Zabawę poprowadzli uczniowie z koła z języka niemieckiego.

2017-11-11: Św. Marcin ulicami Węgier
Św. Marcin na swoim koniu, jak co roku przejechał ulicami Węgier aż na plac zabaw aby tam poczęstować wszystkich uczestników rogalami oraz ciepłą herbatą. Z inicjatywy Pani Sołtys Róży Wieczorek oraz Rady Sołeckiej Węgier impreza ta została zorganizowania po raz 7. Całą uroczystość uświetniły dźwięki naszej Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom.
2017-10-11: Inwestycje 2017
Węgry pięknieją z dnia na dzień...został utwardzony oraz położono kostkę przy Krzyżu na ulicy Średniej i Opolskiej, doczekaliśmy się również wykostkowania placu przy starym budynku Straży Pożarnej i Przedszkola a obecnie trwa wylewanie nawierzchni na ulicy Spokojnej.

2017-09-17: Dożynki Parafialne
Tegoroczne Dożynki Parafialne odbyły się w niedzielę 17 września mszą świętą o godz. 8:30. Jak co roku były delegacje z koroną dożynkową z Węgier i Osowca, dzieci poprzebierane w różne stroje oraz delegacje z darami. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta.
2017-06-15: Boże Ciało ulicami Osowca
W tym roku procesja Bożego Ciała, która miała miejsce w czwartek15 czerwca, przeszła ulicami Osowca. Pięknie przystrojone ołtarza, dużo wiernych oraz dobra pogoda sprawiły że wszyscy w bardzo podniosłym klimacie przeżyli tą uroczystość. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
2017-05-28: Festyn rodzinny 2017
W niedzielę 28 maja Ochotnicza Straż Pożarna z Węgier przy współpracy z DFK Węgry zorganizowała festyn rodzinny, było dużo zabaw dla dzieci oraz pokazów strażaków, gościnnie wystąpi kabaret "Zgrani fojermani z Grodziska", wszyscy bawili się znakomicie
2017-05-13: Majówka w 100-rocznicę objawień fatimskich
W 100 rocznicę objawień fatimskich 13 maja 2017 r również w naszej miejscowości odbyły się uroczystości. Po mszy św. wszyscy wierni udali się z figurką Matki Boskiej Fatimskiej do pomnika poległych w Węgrach odmawiając drogą różaniec. Całe nabożeństwo uświetniła nasza młodzieżowa parafialna orkiestra dęta.
zdjęcia: Robert K.
2017-05-01: Majówka przy pomniku św. Józefa
1 maja o godz. 16:00 już tradycyjnie przy pomniku św. Józefa w Węgrach odbyła się pierwsza w tym roku majówka. Zbudowana od podstaw przez mieszkańców Węgier nowa kapliczka została poświęcona przez naszego ks. Proboszcza Tadeusza. Po 30 minutowej majówce wszyscy częstowali się pysznym ciastem oraz kawą i herbatą przygotowaną przez nasze gospodynie, za które serdecznie im dziękujemy. Nad odbudową kapliczki czuwała pani Róża Wieczorek, sołtys Węgier. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta.
@ndi
2017-05-01: Odpust Św. Józefa
Odpust św. Józefa Robotnika już od kilku lat obchodzimy w naszej parafii 1 maja. W tym roku pogoda nam sprzyjała, uroczysta suma odpustowa oraz słowo Boże wygłosił ojciec Tyberiusz z Góry Św. Anny. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta.
@ndi
2017-04-15: Wielka Sobota
Wielka Sobota, Pan Jezus złożony w grobie, w kościele obrzędy święcenia pokarmów wielkanocnych oraz czuwanie przy Panu Jezusie. Strażacy czuwają przy Bożym Grobie a wokół kościoła ministranci "klekoczą" ... dzwony dziś już nie biją.
O godz. 20:00 rozpoczynamy ceremonię Wielkiej Soboty na jej zakończone zostanie odprawiona uroczysta msza święta Wigilii Paschalnej z procesją wokół kościoła.
@ndi
2017-04-09: Niedziela Palmowa
Niedziela Palmowa tzw. "Niedziela męki Pańskiej" - w tym roku przypada 9 kwietnia. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna okres wielkiego tygodnia. Podczas uroczystej mszy świętej o godz. 10:30 zostały poświęcone palma a nastęnie wierni przeszli procesją wokół kościoła.
@ndi
2017-02-27: Rosenmontag 2017
Pod nazwą Rosenmontag mamy na myśli ostatni poniedziałek karnawału. Tradycja wywodzi się z Niemiec, kiedy to w zapustny poniedziałek każdy zmienia się w szalonego imprezowicza przebierając się w najdziwniejsze stroje. Tradycja ta sięga w zachodnich Niemczech - średniowiecza, również na Ślasku Opolskim od pewnego czasu można się z nią spotkać. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach postanowił w tym roku po raz pierwszy zorganizować taką imprezę, która wypaliła w 101%.
Barwnie przebrani mieszkańcy Węgier bawili się na całego przy dźwiękach zespołu "Diamant". Można było wypić kawę, zjeść dobre ciasto oraz ciepłą kolację. Organizatorzy już dziś obiecują, iż nie był to ostatni Rosenmontag w Węgrach a impreza ta będzie wpisana w kalendarz "imprez cyklicznych" naszej miejscowości. Już dziś zapraszają wszystkich mieszkańców na kolejną zabawę - za rok!
@ndi
2017-02-04: Wodzenie Niedźwiedzia
W sobotę 4 lutego jak co roku w naszej miejscowości odbyło się "Wodzenie niedźwiedzia" organizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Węgier.
foto: Michael Studio
2017-01-08: Koncert Noworoczny Młodzieżowej Parafialnej Orkiestry Dętej
W niedzielę 8 stycznia 2017 roku o godzinie 15:00 w kościele pw. św Józefa Robotnika w Osowcu - Węgrach odbył się, organizowany poraz pierwszy, Koncert Noworoczny naszej Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Gościnnie wystąpili również Aneta Knopp - skrzypce, Dawid Stokłosa - tenor, Ryszard Ziaja - organy.
Orkiestra wykonała utwory świąteczne, które są znane z radia i telewizji m. in. Jingle Bells, Last Christmas, Tochter Zion, Gloria, Fantasia nt. Oh Du Frohliche. Na koncercie byli obecni nasi parafianie a także goście z sąsiednich parafii. Wszyscy zebrani gromkimi brawami nagrodzili wykonane utwory. Zapraszamy na stronę internetową Orkiestry oraz profil facebook.
Ania
foto by @ndi, zdjęcia: A. Gallus, FotoEmil
Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści