Wydarzenia 2011 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2011

Wydarzenia
2011-12-28: 75 urodziny ks. Franciszka Lercha

28 Grudnia 2011 roku, nasz były proboszcz, ks. Franciszek Lerch obchodził swoje 75 urodziny, zapraszamy do zwiedzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

zobacz zdjęcia

2011-12-16: Wigilia w Orkiestrze Dętej

Znów mamy kolejny rok za sobą, rok sukcesów, bo zajęliśmy 1 miejsce w wojewódzkim przeglądzie Orkiestr Strażackich. Nadszedł również czas, w którym wszyscy składamy sobie życzenia. Tak i też było w naszej orkiestrze, podczas piątkowej próby po krótkim koncercie kolęd, wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Wśród zaproszonych gości znalazł się  również Wójt Gminy Waldemar Kampa.

zdjęcia by andi
więcej zdjęć

2011-12-07: Mikołaj DFK

Jak co roku mniejszość niemiecka zorganizowała w straży OSP św. Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty, a te oczywiście musiały Mikołajowi zaśpiewać piosenkę albo powiedzieć wierszyk.

zdjęcia: Michał M.
więcej zdjęć

2011-11-27: Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku Społeczna Szkoła Podstawowa wraz z pomocą OSP Węgry zorganizowali Jarmark Bożonarodzeniowy. Cały dochód przeznaczony był na potrzeby naszej Szkoły.

więcej zdjęć

2011-11-11: Św. Marcin w Węgrach

Marcin - wpierw rzymski legionista, potem pustelnik, wreszcie biskup Tours.  Nabożeństwo w kościele o godz. 17.00  następnie św. W piątek 11 listopada 2011 r. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Węgrach odbyło się nabożeństwo ku czci św. Marcina, następnie wszyscy procesją, z św. Marcinem na koniu, udali się w kierunku OSP Węgry, gdzie przy ognisku wszyscy częstowali się rogalami oraz ciepłą herbatką.

więcej zdjęć
wideo

2011-10-23: Nasza korona dożynkowa w CH Turawianka

Nasza korona dożynkowa, która w tym roku otrzymała wyróżnienie w Dożynkach Wojewódzkich w Praszce jest wystawiona w Centrum Handlowym Turawa Park, gdzie można ją podziwiać.


2011-10-15: Nasi Ministranci wygrywają mecze piłki nożnej!

W dniu 15 października br., na boisku "Orlik" w Pokoju odbyły się dekanalne zawody piłkarskie dla ministrantów.
Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach w dwóch kategoriach wiekowych gimnazjum i szkoła podstawowa. W rozgrywkach dla podstawówki brały udział parafie z: Pokoju, Zagwiździa, Starych Budkowic, Ligoty Turawskiej i Osowca-Węgier. Drużyny te podzielono na dwie grupy. Fazę grupową bez większych problemów przeszli nasi parafialni przedstawiciele. W meczu o 1 miejsce pokonali drużynę ze Starych Budkowic 3-1. W nagrodę otrzymali puchar, dyplom i gratulacje od ks. dziekana.
Podobnie działo się w rozgrywkach dla Gimnazjum. Na tym szczeblu wzięło udział równiez 5 parafi: parafia Murów , Osowiec-Węgry, Zawiść, Zagwiżdźie i Stare Budkowice. Drużyny również podzielono na 2 grupy. Nasi przedstawiciele w grupie wygrali z Zawiśćia 2-0, automatycznie przeszli do finału i mieli gwarantowany puchar.  W meczu o 1 miejsce ulegli jednak po niesprawiedliwym meczu parafii Zagwiździe 1-2 i musieli pocieszyć się drugim ale również dobrym miejscem. Za dobre wyniki i wysiłek otrzymali puchar, dyplom i gratulacje od księży. Wygrani przeszli do diecezjalnego etapu.
Po raz pierwszy ministranci z Osowca-Węgier brali udział w takich rozgrywkach i zajęli od razu pierwsze i drugie miejsce.

Skład:

drużyna podstawowa: Dawid Pech, Łukasz Fuhl, Damian Moch, Mateusz Richter, Kordian Szymon, Dawid Komor, Tomasz Morawietz, Dominik Stotko, Marco Komor, Dawid Sochor.
Drużyna Gimnazjalna:
Daniel Jonczyk, Bartek Konieczko, Dominik Galus, Daniel Fronia, Sebastian Schubert,  Rafał Góra, Krzysztof Konieczko, Piotr Fronia, Fabian Schwientek.


Nie zabrakło dla nas poczęstunku i zadowolenia naszego księdza proboszcza. Za rok miejmy nadzieję kolejne zawody.

W imieniu wszystkich ministrantów chciałbym serdecznie podziękować za użyczony nam transport i stroje sportowe.

Ministrant Dominik Galus
Opracowanie dla strony Węgier:

Daniel Jonczyk

2011-10-02: Dożynki 2011

Jak co roku 2 października odbyły się u nas dożynki parafialne, w imprezie brała udział większa część wsi, korowód był bardzo ciekawy i wesoły, na sali OSP Węgry nie zabrakło występów dzieci ze szkoły jak i popisów naszych lokalnych zespołów. Wieczorem wszyscy bawili się na zabawie tanecznej przy dźwiękach zespołu Alle'gro.

Zdjęcia: rodz. Halupczok, Artur P., Andrzej P.
zobacz zdjęcia

Korowód

Zabawa dożynkowa

2011-09-26: Nasza korona dożynkowa zajmuje wyróżnienie

Nasza korona dożynkowa dostaje 3 wyróżnienie (na 26 koron) w wojewódzkim przeglądzie koron dożynkowych w Praszce. Zapraszamy do zwiedzenia galerii zdjęć z tego przeglądu. Zobacz również jak przebiegały prace przy tworzeniu naszej korony wideo


Zdjęcia Piotr F.

więcej zdjęć

2011-09-11: Uroczyste powitanie nowego Proboszcza

W niedzielę 11 września 2011 r. o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym odbyło się oficjalne wprowadzenie przez Dziekana na stanowisko proboszcza ks. Tadeusza Muca. Na podstawie dekretu biskupa opolskiego stanowisko proboszcza naszej parafii, ks. Tadeusz Muc obejmuje z dniem 24 sierpnia br.
W kościele zebrało się wielu wiernych, po odprawionym nabożeństwie nastąpiło oficjalne powitanie przez delegacje nowego proboszcza. Całej uroczystości towarzyszyła nasza orkiestra parafialna.

zdjęcia
źródło www.osowiecslaski.pl

2011-09-10: Prace przy koronie żniwnej

Zbliżają się dożynki parafialne a więc i prace przy koronie żniwnej powoli dobiegają końca, zapraszam do odwiedzenia galerii zdjęć i  podglądnięcia kilku zdjęć z przebiegu prac.

zdjęcia: andi
więcej zdjęć

2011-08-24: Ksiądz Tadeusz Muc nowym proboszczem
24 sierpnia swoją pierwszą mszę świętą odprawił nasz nowy proboszcz ks. Tadeusz Muc. Przedstawiciele rady parafialnej przywitali księdza w imieniu całej parafii tymi słowami: cyt."Pan Bóg jest Panem czasu i losu człowieka. Z wielką radością witamy Cię jako Księdza Proboszcza w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Osowcu-Węgrach i życzymy Ci błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa, na każdy dzień posługi duszpasterskiej, a ze swej strony ofiarujemy pomoc i modlitwę"
2011-08-13: 25 lat posługi ks. Franciszka w naszej Parafii

W sobotę 13 sierpnia 2011 r. o godz. 16.00 odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna za 25 lecie posługi kapłańskiej ks. proboszcza Franciszka Lercha w parafii Osowiec-Węgry.  Pomimo pogody "w kratkę" nasz kościół przepełniony był wiernymi, którzy przybyli aby razem z naszym proboszczem modlić się w jego intencji oraz całej parafii.
Po mszy świętej ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich na śląski kafej i kołocz pod namioty, które zostały specjalnie ustawione przy kościele.

Zdjęcia: Jan Ś., zobacz zdjęcia
Zdjęcia na stronie Osowca  (fot. Artur G.)
zdjęcia | www.osowiecslaski.pl

2011-06-26: Nasza Orkiestra znów najlepsza w województwie!!

Nasza Orkiestra zajęła 1 miejsce w wojewódzkim przeglądzie Orkiestr Strażackich w Mechnicy koło Koźla. Zapraszamy również na stronę internetową Orkiestry. Posłuchajcie jakim repertuarem nasza orkiestra wywalczyła podium!


Przemarsz | Ceedence Clearwater | W zielonym Gaju | Boehmischer Traum |Peter's Spezialitaten | Sonntagslaune


zdjęcia rodz. Halupczok, Andrzej P.
więcej zdjęć

2011-06-23: Boże Ciało ulicami Osowca

W tym roku procesja Bożego Ciała przebiegała ulicami Osowca, piękne ołtarze, przyjstrojona droga oraz budynki wzdłuż trasy sprawiły iż odbyło się wszystko w bardzo wielkim duchowym uniesieniu.

zdjęcia: Józef B.
więcej zdjęć

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2023 by @ndi
Wróć do spisu treści