Problem - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami...
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami
Menu
Witamy w Węgrach
wieś z tradycjami!
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Problem

Wydarzenia > Wydarzenia 2010

"Śmierdzący" problem Węgier!!!


Od pewnego czasu zaczyna narastać protest mieszkańców Węgier a głównie ulicy Pustkowskiej związanej bezpośrednio z problemem firmy "Farmutil" zajmującej się między innymi składowaniem padliny z całej Polski. Ciężarówki gnące tą ulicą powodują tąpnięcia! Mieszkańcy żądają odszkodowań za swoje niszczone mienie!!

Jak pisze jeden z naszych mieszkańców: "...Firma Farmutil weszła na teren nieczynnego zakładu utylizacyjnego w 2007r. Od kilku lat wwozi na teren naszej gminy materiał "szczególnego i wysokiego ryzyka". Smród i ruch ciężkich śmierdzących samochodów będą zawsze problemem. Wycieki z nieszczelnych pojazdów stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi i hodowli. W 2007r. był protest mieszkańców w sprawie planowanej działalności Farmutilu. Wstyd mi za tych którzy dopuścili do takiej sytuacji..."

"..Myślę, że mieszkańcy Gminy Turawa zasługują na życie w środowisku bez fetoru, bez składowiska materiałów szczególnego i wysokiego ryzyka. To co znajduje się na naszych drogach, w powietrzu a w rezultacie i w mieszkaniach kiedyś nam dokuczy. Coraz więcej bakterii jest odpornych na antybiotyki. Dolina Małej Panwi nie jest miejscem gdzie należy składować padlinę z połowy Polski. Droga od Gosławic aż za Bierdzany jest skażana, a my rozjeżdżamy i rozdeptujemy toto. Jak doszło do tego że pomimo protestu mieszkańców w 2007r. do nieczynnego zakładu dostał się Farmutil. Poczytajcie o tej firmie w internecie. Niedługo są wybory samorządowe i jest okazja żeby wybrać do samorządu ludzi którzy zapalą czerwone światło dla padliniarstwa. To jest podstawowe zadanie dla ludzi którzy związali swe życie z naszą gminą. Myślę, że na stronie Węgier można by opublikować list otwarty do Pana Senatora Stokłosy. Umiejscowienie Farmutilu będzie zawsze źródłem konfliktu. Coraz więcej ludzi chce mieszkać w czystym środowisku. Często przy nowych inwestycjach są tablice, że obiekt powstał dzięki Unii Europejskiej.
Może należy we wsi postawić tablice pamiątkowe, że smród zawdzięczamy takim a takim osobom. Zasłużeni do uwiecznienia niech się zgłaszają."

Musimy wspólnie sprostać temu problemowi bo jak widzicie tak dalej być nie może!
Zapraszam wszystkich do dyskusji na forum, oraz do oddania swojego głosu w ankiecie. Może władze naszej Gminy również podejmą jakieś działania związane z tym problemem, jeśli będzie im tylko zależeć na swoich mieszkańcach...

Dowody udokumentowane zdjęciami znajdziecie tutajPowr\'f3t

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2024 by @ndi
Wróć do spisu treści