Wydarzenia 2012 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Śledź nas na bieżąco:
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Menu
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości !
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2012

Wydarzenia
2012-06-16: Ognisko Dzieci Maryji i ministrantów

Dnia 16.06.2012r o godzinie 10:00 odbyło się ognisko Dzieci Maryjii i ministrantów. Organizatorem był ks.Tadeusz Muc, pani Róźa i pani Teresa. Było bardzo fajnie. Smażyliśmy kiełbaski, jedliśmy ciasto i śpiewaliśmy.

zdjęcia: Daniel J., zabin12@
więcej zdjęć

2012-06-07: Boże Ciało

W tym roku procesja Bożego Ciała przebiegała ulicami Węgier, jak co roku brało w niej udział bardzo dużo wiernych, ulice procesji jak i ołtarze były pięknie przystrojone i wykonane. Pogoda również w tym roku dopisała.

zdjęcia Dominik
więcej zdjęć

2012-06-03: Święto Rodziny

W niedzielę 3 czerwca Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgrach zorganizowała coroczne święto rodziny. W tym roku było to wyjątkowe święto, ponieważ wiązało się z uroczystym otwarciem nowego skrzydła szkolnego. W programie było wiele występów m.in. Szkrabiki tańczą i śpiewają, Gminny Konkurs "Mam Talent", Kabaret "Całkiem normalnie", Pokaz Capoeiry, "Muzyczny Wiedeń..." w wykonaniu Biura Koncertowego z Opola nie zabrakło również występu zespołu Andantino. Można było zakupić ciasto, kawę, lody, hot dogi, zimne napoje, kiełbasę i wiele innych pyszności.

zdjęcia Marek W.
więcej zdjęć

2012-05-29: Dzień matki i ojca w przedszkolu

29 maja nasze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczyste obchody dnia matki i ojca, w programie było wiele występów oraz niespodzianek. Rodzice zostali oczywiście poczęstowani kawą i ciastem.

zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2012-05-27: I Komunia Święta

W niedzielę 27 maja w dzieci naszej parafii przyjęły poraz pierwszy w swoim życiu Pana Jezusa. O godz. 10.15 w salce parafialnej zebrały się dzieci wraz ze swoimi rodzicami, gdzie nastąpiło poświęcenie książeczek oraz różańców.
Następnie odbyła się uroczysta msza święta podczas której 24 dzieci przyjęło swoją pierwszą komunię.

zdjęcia Artur G.

2012-05-20: 100-lecie OSP Węgry - dzień 2

Drugi dzień 100 - lecia OSP Węgry, w programi m.in. występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węgrach, występy zespołów miejscowych, koncert sepołu "Bayery", występ zespołu Piotra Szefera a na koniec zabawa taneczna z zespołem "Alle'gro".

Zdjęcia by @ndi

więcej zdjęć | film

2012-05-19: 100-lecie OSP Węgry

Pierwszy dzień 100 - lecia istnienia naszej jednostki OSP, po uroczystej mszy św. nasza jednostka straży OSP wraz z orkiestrą oraz wszystkimi zaproszonymi goścmi i delegacjami defiladą przechodzą ulicami Węgier, następnie następuje uroczysty apel i wręczenie oznaczeń. Dalsza część w namiocie, można zobaczyć m.in. występy uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach, zespół "Andantino", występ orkiestry OSP Węgry, koncert Klaudii Chwołka oraz inne atrakcje, wieczorem zabawa taneczna z zespołem "The Boss".

Zdjęcia: Jan Ś., Marek W.
więcej zdjęć

2012-05-13: Majówka ku czci Matki Boskiej Fatimskiej

Dokładnie 13 maja w rocznicę objawienia się Matki Boskiej Fatimskiej trojgu dzieciom w portugalskim mieście Fatima, w naszej wiosce zorganizowana została uroczysta majówka, która rozpoczęła się w kościele o godz. 15.00 następnie wszyscy wierni przeszli procesją z figurą Matki Boskiej Fatimskiej pod pomnik poległych w Węgrach gdzie odbyła się dalsza część nabożeństwa. Całą drogą wierni wraz z naszym proboszczem odmawiali różaniec.  Po nabożeństwie Pani Sołtys zaprosiła wszystkich na ciasto i ciepłą kawę "na miejscu" przygotowane przez radę sołecką oraz mieszkańców Węgier za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia: andi

z internetu
Pielgrzymi, którzy przybyli w piątek 13 maja 2011 r. do Fatimy na uroczystości dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II mogli obserwować na niebie słońce otoczone różnokolorową obręczą. Wielu pielgrzymów interpretowało ten fenomen jako cud Jana Pawła II. Zobacz film na You Tube

źródło: www.opoka.org.pl

2012-05-11: Przygotowania do święta jednostki OSP Węgry

Trwają wielkie przygotowania do święta 100-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach. Na straży zawisł już informacyjny banner oraz nowy obraz świętego Floriana - patrona wszystkich strażaków. Banery, obraz oraz wszystkie ulotki związane ze świętem zostały zasponsorowane i wykonane przez jednego z naszych mieszkańców Mariusza M. za co Mu serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia: andi
więcej zdjęć

2012-05-10: Bierzmowanie w naszej Parafii

W czwartek 10 maja młodzież z naszej parafii oraz z parafii Bierdzany, Ligota Turawska, Jełowa, Tuły, przyjęła z rąk biskupa Pawła Stobrawy sakrament bierzmowania.

Zdjęcia: Foto Emil
więcej zdjęć

2012-05-03: Dzień otwarty OSP Węgry

Dnia 03.05.2012 jednostka OSP w Węgrach zorganizowała dzień otwarty. Przybyłe osoby mogły zobaczyć pojazdy ratownicze, sprzęt. Można było przymierzyć strój strażacki wraz z aparatem tlenowym, każdy mógł spróbować przeciać pręty nożycami hydraulicznymi, zapytać o wszelkie nurtujące pytania.

Zdjęcia:  Daniel J.
więcej zdjęć

2012-05-01: Majówka do św. Józefa

We wtorek 1 maja odbyła się uroczysta majówka ku czci św. Józefa przy kaplicy w Węgrach. Po odprawionym nabożeństwie Pani Sołtys Róża Wieczorek zaprosiła wszyskich zgromadzonych na poczęstunek.


Zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2012-04-21: Prymicje w naszej Parafii

W dniach 21 i 22 kwietnia 2012 r w naszej parafii świętowaliśmy po 27 latach Prymicje. Nasz parafianin o Artemiusz Fronia przyjął święcenia 14 kwietnia w Katowicach-Panewnikach a w sobotę 21 kwietnia odprawił swoją pierwszą uroczystą Mszę Świętą w naszej świątyni w Węgrach.

Zdjęcia:  Artur G., Anna M.
1 dzień prymicji | prymicje | 2 dzień prymicji

2012-04-20: Przygotowywania do Prymicji

Cała nasza parafia, a szczególnie Węgry przygotowują się to wielkiej uroczystości jaką są Prymicje O. Artemiusza Fronia. Wszyscy biorą czynny udział w strojeniu naszej miejscowości, prawie każdy dom przy głównej drodze ma wystrojone swoje okna flagami Papieskimi bądź Maryjnymi. W sobotę 21.04 wielki dzień dla naszej Parafii oraz Węgier!!

Zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2012-04-14: Artemiusz Waldemar Fronia przyjmuje święcenia kapłańskie

W sobotę 14 kwietnia 2012 r. o. Artemiusz Waldemar Fronia OFM z parafii Św. Józefa w Węgrach przyjął święcenia kapłańskie

zdjęcia | zdjęcia 2

2012-03-20: Sprzątanie placu przy kościele

W wtorek 20 marca 2012 r. odbyło się wielkie wiosenne sprzątanie placu przy kościele

Zdjęcia: OSP Węgry
więcej zdjęć

Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2021 by @ndi
Wróć do spisu treści