Wydarzenia 2013 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Śledź nas na bieżąco:
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Menu
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości !
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2013

Wydarzenia
2013-05-19: Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę 19 maja dzieci naszej Parafii przyjęły swoją pierwszą komunię świętą

zdjęcia: Daniel J.
więcej zdjęć

2013-05-13: Majówka przy pomniku poległych

Obchody rocznicy objawień Fatimskich rozpoczęły się od mszy św., po mszy wraz z procesją Figura ruszyłA W kierunku kapliczek prz ul. Szkolnej. Tam odbyła się uroczysta Majowka, a po niej można było się poczęstować pysznym ciastem i kawą lub herbatą.

zdjęcia: Daniel J.
więcej zdjęć

2013-05-01: Majówka ku czci św. Józefa

W środę 1 maja przy pomniku św. Józefa w Węgrach odbyła się majówka organizowana przez Radę Sołecką Wsi Węgry wraz z Panią Sołtys. Przybyło dużo wiernych z naszej wsi, ale i nie tylko. Po majówce pani Sołtys zaprosiła wszystkich na kawę i ciasto. Oprawę muzczną uświetniła nasza orkiestra parafialna wraz z organistą Józefem Baronem. Atmosfera była bardzo miła i po godzinie  wszyscy rozeszli się w dobrym nastroju do swoich domów.

andi
więcej zdjęć
| video youtube

2013-04-22: Wiosenne porządki na placu kościelnym

Jak co roku, chociaż nieco później bo 22 kwietnia, zorganizowano sprzątanie naszego placu wokół kościoła.Około godziny dziewiątej zebrała się znaczna grupa naszych parafian i przystąpiła do prac porządkowych po zakończeniu wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

więcej zdjęć
Andrzej Ś.

2013-04-16: Bierzmowanie 2013

We wtorek 16 kwietnia młodzież naszej Parafii wraz z parafią z Bierdzan, Jełowy, Ligoty Turawskiej oraz Tuły przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Pawła Stobrawy.

2013-03-31: Uroczysta msza rezurekcyjna

W niedzielę 31.03.2013 o godz. 6.00 rano zabiły dzwony naszego kościoła oznajmiając wszystkim o zmartwychwstaniu Pańskim, rozpoczęła się uroczysta msza rezurekcyjna, odprawiana przez ks. Marcina wraz z naszym ks. Proboszczem. Pogoda w tym roku nie sprzyjała, oprócz lekkiego przymrozku na wiernych, którzy brali udział w uroczystej procesji spadł delikatny śnieg z deszczem, a już po mszy kierowcy mieli pracę przy odśnieżaniu swoich samochodów (zobacz zdjęcia). Wydawałoby się, że to Boże Narodzenie a nie Wielkanoc, ale można powiezieć, że było inaczej niż co roku ;). Zobacz film z procesji na naszym kanale youtube .

2013-03-29: Coroczne "klekotanie"

Jak co roku gdy dzwony ucichły ministranci o godzinie 6:00 i 12:00 wzięli do rąk kołatki (po naszemu klekotki) i zastępując dzwony klekotali wokół Kościoła.

Daniel J.

2013-03-09: Dzień Kobiet w OSP Węgry

W sobotę 9 marca, strażacy z naszej jednostki OSP w Węgrach zorganizowali dla wszystkich naszych Kobiet przyjęcia z okazji ich święta. Było dużo zabawy, śmiechu i konkursów. Całą imprezę prowadził zespół muzyczny ORION'S, wśród występów można było między innymi posłuchać występu naszej grupy strażaków "BekStritBojs". Szkoda tylko, że tak mało naszych Pań z Węgier przyszło...

foto by andi
więcej zdjęć

2013-02-22: Nowa instalacja grzewcza w naszym kościele

Rozpoczęto kładzenie nowej instalacji grzewczej w naszym kościele.Nadmuchy ciepłego powietrza będą nad każdym łukiem po obydwu stronach oraz na prezbiterium.

Andrzej Ś.

2013-02-17: Zmarł Jan Baron
17 lutego 2013 r. z grona naszej orkiestry dętej odszedł Jan Baron, kapelmistrz naszej orkiestry w latach 1988-1993,  człowiek który trzymał naszą orkiestrę "w szponach" i kształcił nowe pokolenie "Węgierskich muzyków". To on w latach 80/90 podjął się edukacji muzycznej młodzieży węgierskiej i zapoczątkował łańcuszek muzyczny, który po kilkunastu latach przeradza się w otwarcie w Węgrach filii Ogniska Muzycznego w Ozimku, w której do dziś kształci się muzycznie nasza młodzież. To dzięki niemu mamy dziś w Węgrach tylu muzyków a nasza orkiestra dęta cieszy się nadal swoją świetnością. Pokój jego duszy...
Ostatnia aktualizacja:
Copyright 1999-2021 by @ndi
Wróć do spisu treści