Wydarzenia 2014 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Śledź nas na bieżąco:
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Menu
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości !
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2014

Wydarzenia
2014-10-11: Poświęcenie nowego samochodu jednostki OSP Węry

11 października do naszej jednostki uroczyscie przekazano nowy samochód bojowy. Uroczystości rozpoczęła msza św. w naszym kościele parafialnym. Następnie przemarszem strażacy oraz zaproszeni goście wyruszyli na plac OSP. Później rozpoczął się uroczysty apel. Podczas apelu odczytano listy gratulacyjne m.in. od podsekretarza stanu w MSW. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przy asyście komendanta miejskiego w Opolu Pawła Kielara, wójta gminy Turawa Waldemara Kampa, prezesa OSP Wegry Franciszka Konieczko przekazano kluczyki i dowód rejestracyjny oraz symbolicznie zapalono wóz.
Apel przebiegał pod akompaniamentem orkiestry dętej OSP Węgry. Przypomnijmy nowy nabytek to samochód na podwoziu Mercedes-Benz Atego zabudowy firmy Bocar.

Daniel J.
zdjęcia Jerzy M. więcej zdjęć

2014-09-07: Korowód Dożynkowy oraz uroczystości dożynkowe

W niedzielne popołudnie, 7.09.2014 r. w drugi dzień obchodów Gminnych Dożynek w Węgrach, po uroczystej mszy św. o godz. 13:30 wyruszył spod OSP Węgry korowód dożynkowy na czele z nowym wozem strażackim i orkiestrą.
Uczestniczyli w nim przedstawiciele wiosek naszej gminy ze swoimi pięknymi koronami, które później można było oglądać w specjalnie przygotowanym namiocie. W korowodzie brali udział również dzieci z naszej szkoły, jak i inni przebierańcy. Po przybyciu korowodu dożynkowego do namiotu, ks. proboszcz poświęcił wszystkie korony, a następnie odbyła się cześć oficjalna i wręczenie nagród za działaność na rzecz Gminy Turawa. W międzyczasie wystąpił zespół Jaźwinki z Bierdzan a następnie można było oglądać występy uczniów SSP Węgry oraz zaproszonych artystów takich jak: Norbert Rasch, kabaret "Ludziska z Grodziska" .
O godz. 20:00 rozpoczęła się zabawa z zespołem Alle’Gro.

text: Anna M.
zdjęcia by @ndi
|wideo: michma
więcej zdjęć | materiał wideo

2014-09-07: Uroczysta msza św. Dożynkowa

Uroczysta msza święta dożynkowa odbyła się o godz. 8:30 w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Robotnika w Węgrach. Oprócz korony z Węgier była również delegacja z koroną dożynkową Osowca. Nie zabrakło Zespołu Pieśni i Tańca Osowiec oraz dzieci przebranych w różne stroje. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Orkiestra Dęta Kościelna wraz z organistą Józefem Baronem.

zdjęcia by @ndi | wideo: michma
więcej zdjęć
| materiał wideo

2014-09-06: Dożynki Gminne Węgry 2014 rozpoczęte - sobota

W sobotę 6.09.2014 r. o godz. 16:30 w naszej wiosce rozpoczęły się Dożynki Gminne 2014. Obchody zapoczątkował zespół śpiewaków operowych. Następnie odbył się przegląd zespołów artystycznych gminy Turawa.
Wystąpili:

  • Orkiestra dęta, OSP Węgry

  • Sonnenkinder, DFK Kotórz Mały

  • Wengerner Echo, DFK Węgry

  • Jaźwinki, Bierdzany

  • Heimatglocken, DFK Kotórz Mały

  • Sternentaler, DFK Kotórz Mały.

Od godz 20:00 rozpoczęła się zabawa z zespołem Orion’s.
W miedzyczasie można było również podziwiać nowy Wóz Strażacki naszej Jednostki OSP.

text: Anna M. , zdjęcia by @ndi, Wideo: michma
więcej zdjęć
| materiał video

2014-09-06: Przygotowania do Dożynek Gminnych 2014

Trwają przygotowania i wielkie strojenie miejscowości do tegorocznych Gminnych Dożynek - Węgry 2014, mieszkańcy stroją swoje płoty, przed domami ustawiane są różne postacie pokazujące "życie codzienne" (z lekkim uśmiechem) mieszkańców.

zdjęcia by @ndi, wideo: michma
więcej zdjęć
 | zobacz film

2014-09-03: Węgierski Klub Seniora

Od kilku tygodni działa w Węgrach Klub Seniora. Jego założycielką jest animatorka osób starszych Krystyna Konieczko. Obejmuje on swoim działaniem seniorów z Osowca, Trzęsiny, Węgier i Kolanowic. Regularne spotkania seniorów odbywają się w salce parafialnej w  każdy wtorek o godz. 10-tej. Kilka razy w tygodniu można spotkać panie na wycieczkach rowerowych, na marszach z kijkami, albo na placu sportowym przy SSP w Węgrach.
Planów na aktywizację tej częsci społeczności jest dużo, jedno jest pewne seniorzy nie pozwolą się wykluczyć, są bardzo aktywni i pełni zapału.

tekst: Krystyna K.
zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2014-09-03: Trwają przygotowania do Dożynek Gminnych 2014

Trwają przygotowania do dożynek gminnych 2014, przystrajamy wieś, sprzątamy rowy oraz skwery.

zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2014-08-29: Mamy NOWY WÓZ STRAŻACKI!!!

Po bardzo długich staraniach wreszcie udało się naszym strażakom zdobyć nowy bojowy wóz strażacki!! Zakup został sfinalizowany w piątek 29 sierpnia 2014 r., wtedy to również nasi mieszkańcy mogli podziwiać nowy samochód straż, który uroczyście przejazd ulicami Węgier !!! GRATULUJEMY!!!

zdjęcia by @ndi
więcej zdjęć

2014-06-28:Gminne Zawody Strażackie

28 czerwca w na Boisku OSP Węgry, odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze. W zawodach wystartowało aż 29 drużyn z terenu naszej gminy. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: Sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. OSP Węgry reprezentowało aż 9 drużyn. Z naszej jednostki drużyny zajęły następujące miejsca.

1 miejsce: Harcerska drużyna chłopców i dziewczyn, Młodzieżowa drużyna chłopców 1 i dziewczyn 1 oraz Oldboye.
2 miejsce: Młodzieżowa drużyna chłopców 2 oraz młodzieżowa drużyna dziewcząt 2.
4 miejsce: Seniorska drużyna mężczyzn 1.
9 miejsce: Seniorska drużyna mężczyzn 2 (awaria sprzętu)

zdjęcia rodz. Fronia
więcej zdjęć

2014-06-18: Strażacy u Przedszkolaków

W środę 18 czerwca, jak co roku strażacy z OSP w Osowcu zagościli z wizytą u naszych przedszkolaków, były prezentacje sprzętu strażackiego, noszy oraz każdy z przedszkolaków mógł potrzymać prawdziwego "węża strażackiego"!

zdjęcia Przedszkole Węgry
więcej zdjęć

2014-06-19: Boże Ciało 2014

W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Węgier, ulicą Opolską, Szkolną i Średnią. Uroczysta msza święta rozpoczęła się o godz. 10:30, pogoda  dopisała a kościół był pełny wiernych.

foto by @ndi
więcej zdjęć

2014-06-06: I Komunia Święta

W niedzielę 8 czerwca dzieci z naszej parafii przyjęły Pierwszą Komunię Świętą.

zdjęcia

2014-06-06: Święto Rodziny w Przedszkolu

Jak co roku w naszym przedszkolu zostało zorganizowane Święto Rodziny, było dużo zabaw i atrakcji z naszymi najmłodszymi pociechami, na koniec wszyscy zostali poczęstowali pysznym kołaczem i kawą

foto by @ndi
więcej zdjęć

2014-05-13: Majówka ku czci Matki Boskiej Fatimskiej

Jak co roku 13 maja przy pomniku poległych na I i II Wojnie Światowej w Węgrach, dzięki Państu Jonczyk i Komor, została zorganizowana majówka. Po mszy świętej wszyscy procesją udali się w stronę pomnika, gdzie odbyło się nabożeństwo majowe. Pogoda pomimo bardzo niskich ciemnych chmur wytrzymała i nie zostaliśmy "oblani" deszczem. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy zostali poczęstowani ciastkiem i kawą. Oprawę muzyczną zapewniła nasza orkiestra kościelna wraz z organistą Józefem Baronem. Miała miejsce również pierwsza transmisja "na żywo" dźwięku i obrazu, więc w majówce mogli uczestniczyć również nasi internauci.

@ndi
więcej zdjęć
| YouTube

Zaktualizowano:
Copyright 1999-2019 by @ndi
Wróć do spisu treści