Wydarzenia 2018 - Strona Węgier

Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Śledź nas na bieżąco:
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości!
Menu
Witamy w Węgrach
Oficjalna strona miejscowości !
Strona Węgier
Menu
wegry.turawa.pl
Przejdź do treści

Wydarzenia 2018

Wydarzenia
2018-05-31: Boże Ciało ulicami Węgier
Zwyczajem w naszej Parafii jest procesja Bożego Ciała na zmianę ulicami Osowca i Węgier, w tym roku przy pięknej pogodzie ołtarze przygotowali mieszkańcy Węgier. Wszyscy wierni przy dźwiękach naszej Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej przeszli procesją chwaląc Boga modlitwą i śpiewem.
Fabian
2018-05-20: I Komunia Święta w naszej Parafii
W niedzielę 20 maja dzieci naszej parafii przyjęły swoją I Komunię Świętą.
@ndi
2018-05-13: Majówka ku czci Matki Boskiej Fatimskiej
13 maja poraz kolejny obchodziliśmy w naszej Parafii wspomnienie objawień Matki Boskiej Fatimskiej. Uroczystość corocznie organizowana przez Panią Sołtys Węgier Różę Wieczorek wraz z radą sołecką. Po krótkim nabożeństwie wszyscy zgromadzeni udali się, z modlitwą różańcową przeplataną śpiewem, procesją w kierunku pomnika poległych w Węgrach. Po zakończonej uroczystości, organizatorzy poczęstowali wszystkich zgromadzonych ciastem i kawą. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
@ndi
2018-05-01: Odpust Parafialny oraz Majówka przy kapliczce św. Józefa
Odpust Parafialny św. Józefa Robotnika był jak co roku obchodzony 1 maja, tradycyjnie również o godz. 16:00 przy kapliczce św. Józefa w Węgrach odbyła się pierwsza w tym roku majówka.
@ndi, Fabian
2018-04-08: Koncert Wielkanocny
W niedzielę Miłosierdzia Pańskiego 8 kwietnia nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta wspólnie ze scholą Marianek oraz chórem DFK przygotowali Koncert Wielkanocny, nie zabrakło również wspólnego śpiewania oraz owacji na stojąco. Prawdziwa uczta dla uszu - mówili goście, którzy przybyli nawet spoza naszej parafii!
2018-03-31: Obrzędy Wielkiej Soboty oraz Msza Rezurekcyjna
Wielka Sobota - Wigilia Paschalna,  jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Od wczesnych godzin rannych wierni adorują Najświętszy Sakrament. Tradycyjnie przy Grobie Pańskim czuwają strażacy. W południe święcono pokarmy wielkanocne. Wieczorem o godz. 20:00 odbyły się obrzędy Wielkiej Soboty a następnie wszyscy wierni uczestniczyli w Uroczystej Mszy Rezurekcyjnej Zmartwychwstania Pańskiego oraz procesji. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Parafialna Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Schola Marianek.
@ndi
2018-03-30: Wielki Piątek i ceremonia Krzyża
Wielki piątek dzień upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, w kościele nie odprawia się mszy świętej ale adorację Krzyża.

@ndi,
2018-03-29: Wielki Czwartek
Wielki Czwartek, święto ruchome w kalendarzu chrześcijańskim, w tym roku wypadło 29 marca, w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
@ndi
2018-03-25: Niedziela Palmowa
Niedziela Palmowa w tym roku wypada 25 marca. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.
@ndi
2018-03-23: Droga Krzyżowa prowadzona przez Marianki naszej Parafii
W czasie Wielkiego Postu w piątki odbywają się w naszym kościele parafialnym o godz 17.15 "Drogi Krzyżowe". W piątek 23 marca wspólnota Dzieci Maryi przygotowała rozważania oraz oprawę muzyczną i poprowadziła to piątkowe nabożeństwo.
Ania M.
2018-02-10: Zabicie Niedźwiedzia
Punktem kulminacyjnym corocznego obchodu z wodzeniem niedźwiedzia jest jego zabicie na zabawie karnawałowej. Śmierć niedźwiedzia ma przynieść szczęście, spokój i dostatek wsi oraz jej mieszkańcom. Tak też się stało i w tym roku na wczorajszej zabawie karnawałowej. Jest jednak mały szczegół... Nikt nie zauważył że nasz niedźwiedź zostawił po sobie malutkiego potomka, który w przyszłym roku będzie kontynuował tradycję swojego ojca.
2018-01-20: Wodzenie niedźwiedzia
W sobotę 20 stycznia w naszej miejscowości odbyło się coroczne "Wodzenie niedźwiedzia"
foto by Julia K., wideo:@ndi
2018-01-18: Mieszkańcy Węgier w TVP 3 Opole
W czwartek 18 stycznia 2018 r. na żywo w telewizji regionalnej TVP 3 Opole, wystąpili nasi mieszkańcy - Michał Morawiec, Krystyna Konieczko, Daniel Jonczyk oraz Niedźwiedź - promując wieloletnią tradycję, która ma miejsce w Węgrach - Wodzenie Niedźwiedzia.
2018-01-14: Spotkanie członków DFK Węgry
W niedzielę 14 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 w sali OSP Węgry miało miejsce spotkanie członków DFK Węgry. Wszyscy zebranie zostali poczęstowani kołaczem oraz ciepłą kawą a przy dźwiękach Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej wszyscy razem śpiewali znane i lubiane kolędy oraz pastorałki zarówno w języku polskim jak i niemieckim. Śpiewom towarzyszył również chór DFK Wengern Echo.
Zaktualizowano:
Copyright 1999-2019 by @ndi
Wróć do spisu treści